Zmiany kadrowe w PERN. Członkowie zarządu odwołani, za to prezes zostaje

Strategiczna spółka Skarbu Państwa, PERN SA, ze zmianami w zarządzie i radzie nadzorczej. Odwołano czterech wiceprezesów i zmieniono skład rady. Na stanowisku pozostał za to prezes PERN – wynika z komunikatu spółki. Zdjęcie

Mirosław Skowron pozostał prezesem PERN - wynika z komunikatu spółki /Wojciech Strozyk/REPORTER /Reporter

Mirosław Skowron pozostał prezesem PERN – wynika z komunikatu spółki /Wojciech Strozyk/REPORTER /Reporter Reklama

Nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy PERN odwołało z zarządu czterech wiceprezesów, zmieniło też skład rady nadzorczej spółki – poinformowała spółka w poniedziałek. Zmiany w zarządzie i radzie nadzorczej obowiązują w spółce od 1 marca – wskazano. Z komunikatu PERN wynika natomiast, że na stanowisku prezesa pozostał Mirosław Skowron.

PERN to spółka Skarbu Państwa. Zarządza w Polsce m.in. siecią rurociągów i baz magazynowych ropy naftowej. To podmiot strategiczny dla bezpieczeństwa energetycznego Polski, który odpowiada za tłoczenie rurociągami ropy naftowej w Polsce do rafinerii Grupy Orlen w Płocku i w Gdańsku, a także do dwóch rafinerii w Niemczech – Schwedt i Leuna. Spółka posiada na terenie kraju 19 baz paliw o łącznej pojemności ponad 2,6 mln metrów sześciennych oraz cztery bazy ropy naftowej, których pojemność wynosi w sumie ponad 4,1 mln metrów sześciennych.

Reklama

Zmiany w strategicznej spółce. Prezes się ostał

Jak podał w komunikacie PERN, od 1 marca 2024 roku „zarząd spółki pracuje w składzie: Mirosław Skowron – prezes zarządu, Zdzisław Koper – wiceprezes zarządu”. W informacji zaznaczono, że także „od 1 marca 2024 roku rada nadzorcza pracuje w składzie: Adam Piotrowski – przewodniczący rady nadzorczej, Marek Kosicki – sekretarz rady nadzorczej, Michał Drzazga – członek rady nadzorczej, Marcin Kacprzak – członek rady nadzorczej”.

Z informacji opublikowanych przez PERN wynika, że z zarządu spółki odwołano czterech wiceprezesów. Chodzi o Damiana Wieczorka, Pawła Kolczyńskiego, Włodzimierza Marosa i Sebastiana Bojemskiego. Byli oni powoływani na te stanowiska w latach 2022-2023. Z kolei w przypadku rady nadzorczej, jak wynika z komunikatu PERN, odwołani zostali Dariusz Gwizdała, Adam Taracha i Aneta Rożek. Byli oni powoływani na te funkcje w latach 2016-2023.

Prezesa powołał PiS. Pozostał w zarządzie

Prezes PERN Mirosław Skowron objął to stanowisko niecały rok temu, z początkiem maja 2023 roku. Z kolei wiceprezes spółki Zdzisław Koper pełni swoją funkcję od września 2019 roku. Został wtedy powołany jako reprezentant załogi. Pozostający w radzie nadzorczej PERN Adam Piotrowski, Marek Kosicki, Michał Drzazga i Marcin Kacprzak byli tam powoływani w latach 2016-2021 roku.

Skowron przed objęciem stanowiska w PERN był w latach 2018-2023 członkiem zarządu Ciechu, którego właścicielem jest KI Chemistry Sebastiana Kulczyka. Skowron odpowiadał tam m.in. za kwestie związane z produkcją, energetyką i utrzymaniem ruchu.

Wcześniej Skowron był prezesem między innymi Elektrowni Ostrołęka Energi, a także w Przedsiębiorstwie Budowy Kopalń w ramach Grupy KGHM, w Polimeksie-Energetyka i PGE Elektrownia Opole.

Wideo Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce. ”Szczerze o pieniądzach”: Czas na deregulację Polsat News

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *