Zmarł Jerzy Kasperczyk, współzałożyciel Grupy Maspex

Nie żyje Jerzy Kasperczyk. Jeden ze współzałożycieli wadowickiej Grupy Maspex zmarł 26 marca w wieku 62 lat. Zdjęcie

Zmarł Jerzy Kasperczyk, współzałożyciel Grupy Maspex - INFBusinessKasperczyk / Jakub Porzycki/FORUM /Agencja FORUM” class=”img-responsive” />

Zmarł jeden z założycieli grupy Maspex, Jerzy Kasperczyk / Jakub Porzycki/FORUM /Agencja FORUM Reklama

Zmarł Jerzy Kasperczyk, współzałożyciel Grupy Maspex. To jedna z największych polskich firm. Maspex jest największą prywatną firmą spożywczą w Polsce i jedną z największych firm spożywczych w regionie. To właściciel takich marek jak m.in. Tymbark, Łowicz, Kubuś, Krakus, Tiger i Tarczyn.  

Jerzy Kasperczyk nie żyje. Był na liście najbogatszych Polaków

Jerzy Kasperczyk zmarł 26 marca, ale informacja dopiero teraz została podana do wiadomości publicznej – podaje „Gazeta Krakowska”. Jak wskazuje dziennik, pogrzeb Kasperczyka odbędzie się we wtorek 2 kwietnia w Myślenicach.

Jerzy Kasperczyk regularnie znajdował się w kolejnych edycjach listy stu najbogatszych Polaków magazynu „Forbes”. W 2023 roku z majątkiem szacowanym na 1,59 mld zł zajął 44. miejsce. „Kontroluje 16,5 proc. udziałów, ale nie angażuje się w bieżące zarządzanie spółką” – pisał wtedy o współzałożycielu firmy Maspex „Forbes”.

Reklama

Maspex w 1990 roku założyło pięć osób. Poza Kasperczykiem byli to Sławomir Rusinek, Krzysztof Pawiński, Józef Szczur i Zdzisław Struglik. Obecnie firma ma siedemnaście zakładów produkcyjnych w Polsce i za granicą. W swoim portfolio ma 70 marek i prawie 4 tys. produktów. W 2023 roku przychody firmy wyniosły ponad 15 mld zł.

Jak podaje „Wirtualna Polska”, to dzięki Jerzemu Kasperczykowi wykreowano pierwszą znaną markę Grupy Maspex. Po przejęciu marki Kubuś Kasperczyk doszedł do wniosku, że marchwiowe soki Kubusia mogłyby być produktem flagowym firmy. Zainwestował w ich kampanię marketingową oraz dystrybucję w całym kraju – wskazuje portal.

Wideo Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce. Gwiazdowski mówi Interii. Odc. 74: Flipper. Wróg publiczny numer jeden? INTERIA.PL

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *