Zaskakujące połączenie PLL LOT. Nowość nie tylko w Polsce, ale i w całej UE

Polskie Linie Lotnicze LOT wprowadziły niespotykane dotąd w Unii Europejskiej połączenie – do Taszkentu. W środę z warszawskiego lotniska Chopina wystartuje pierwszy rejs do stolicy Uzbekistanu. Co ciekawe, polski przewoźnik jako jedyny w Unii Europejskiej wprowadził do swojej oferty połączenie do tego kraju Azji Środkowej. Sprawdziliśmy, ile trzeba zapłacić za bilety w taką podróż. Zdjęcie

PLL LOT jako jedyny przewoźnik w UE oferują takie połączenie /123RF/PICSEL

PLL LOT jako jedyny przewoźnik w UE oferują takie połączenie /123RF/PICSEL Reklama

O godzinie 23:00 w środę 13 marca wystartuje pierwszy rejsowy samolot PLL LOT do stolicy Uzbekistanu – Taszkentu. Trasę będą obsługiwać samoloty typu Boeing 737-MAX 8. 

Nowy kierunek LOT. Jedyny taki w Europie

Na początku loty z Polski do Taszkentu będą realizowane trzy razy w tygodniu – w środy, piątki i niedziele. Od kwietnia podróżni będą mieli do wyboru jeszcze jeden rejs we wtorek. „Zaplanuj podróż i odkryj miasto, gdzie magia Wschodu splata się z nowoczesnością!” – w taki sposób LOT zachęca podróżnych do wyboru nowej trasy. 

Reklama

Taszkent jest jednym z największych miast Azji Środkowej, a zarazem punktem wypadowym do Samarkandy – miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W 2022 roku kraj ten odwiedziło ponad pięć milionów turystów. 

LOT wybrał niszowy kierunek z potencjałem

PLL LOT liczą nie tylko na zainteresowanie Polaków, ale również Uzbeków, którzy mogliby przesiadać się w Warszawie, by następnie wybrać się w dalszą podróż. Zdaniem Dominika Sipińskiego, eksperta rynku lotniczego z ch-aviation, którego słowa przytacza „Rzeczpospolita”, Warszawa jest dogodnym portem do przesiadek np. do Europy Zachodniej czy Stanów.  

– Azja Środkowa to atrakcyjny i dynamiczny rynek, choć mocno zróżnicowany: Kazachstan i Uzbekistan przeszły gwałtowną liberalizację, natomiast pozostałe kraje regionu to nadal inna bajka. LOT ma więc dobrą pozycję, by zwiększyć tam ofertę – powiedział ekspert w rozmowie z dziennikiem. 

Ile kosztują bilety?

Sprawdziliśmy, ile trzeba wydać na rejs do stolicy Uzbekistanu

Przykładowo, wybierając opcję „economy saver”, za wylot 20 marca i powrót 25 marca, trzeba zapłacić łącznie 2448,76 zł. Kilkaset złotych oszczędności przyniesie zaplanowanie podróży z wyprzedzeniem. Podróż 19 czerwca z powrotem 22 czerwca, to wydatek około 1800 zł.

Rozwiń Wideo Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce. „Wydarzenia”: Koniec z zerowym VAT-em na żywność Polsat News

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *