Zarobki Jurka Owsiaka. Wiadomo, ile szef WOŚP dostaje „na rękę”

W najbliższą niedzielę odbędzie się 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze w Polsce i na całym świecie będą zbierać pieniądze na zakup sprzętu do diagnozowania oraz monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Jak co roku, szczególne zainteresowanie mediów wzbudzają zarobki Jurka Owsiaka, który, chcąc raz na zawsze rozprawić się z plotkami, ujawnił, ile zarabia. Zdjęcie

Jurek Owsiak zdradził, ile zarabia "na rękę" /Instagram /Instagram

Jurek Owsiak zdradził, ile zarabia „na rękę” /Instagram /Instagram Reklama

Już w najbliższy weekend w całej Polsce tysiące wolontariuszy z charakterystycznymi czerwonymi serduszkami będzie zbierało pieniądze na 32. finał WOŚP. To wydarzenie niezmiennie od lat pozostaje największą akcją dobroczynną w naszym kraju.

Ile zarabia Jurek Owsiak? O pieniądzach mówi wprost

Owsiak, który od lat kojarzony jest przede wszystkim z działalnością charytatywną, będący twarzą WOŚP, zaznacza, że z racji pełnienia funkcji prezesa zarządu fundacji nie pobiera żadnej pensji.

Reklama

Skąd więc Owsiak ma pieniądze? Jak sam przyznał, wynagrodzenie pobiera od firmy Złoty Melon, która jest spółką zależna WOŚP. 

„Ja, Jurek Owsiak, pracuję w firmie Złoty Melon, która jest jednoosobową spółką należącą tylko i wyłącznie do Fundacji WOŚP i która ma na celu pozyskiwanie pieniędzy dla Fundacji poprzez prowadzenie wszelkich działań gospodarczych z nią związanych” – pisał w 2019 roku w swoich mediach społecznościowych. 

Powołując się na dane wynikające ze sprawozdania finansowego Złotego Melona, Business Insider podaje, że w 2022 r. Owsiak zarobił 317 tys. zł, czyli ok. 26,4 tys. zł jako koszt pracodawcy. Oznacza to miesięczne wynagrodzenie w kwocie ok. 21,9 tys. zł brutto, czyli ok. 14 tys. zł „na rękę”

„Będąc szefem firmy Złoty Melon na swoją pensję muszę sam zarobić, czyli wygenerować te pieniądze z działania i zysku firmy” – tłumaczył Owsiak.

W 2019 r. twórca WOŚP informował, że jego wynagrodzenie „na rękę” wynosi ok. 10 tys. zł. Oznacza to, że w ciągu trzech lat jego pensja wzrosła o ok. 4 tys. zł netto.

Złoty Melon to spółka w 100 proc. zależna od WOŚP, wynagradzana przez nią za wykonywane prace. Według sprawozdania finansowego z 2022 r., przychody od Fundacji wyniosły 10,4 mln zł na 53,8 mln zł osiągniętych ogółem.  

Podczas zeszłorocznej zbiórki padł rekord

Przypomnijmy, że w podczas ubiegłorocznego finału zebrano 243 259 387,25 zł. Jurek Owsiak przekazał, że był to nowy rekord WOŚP. Na konto fundacji trafiło o 18 882 680,9 zł więcej niż w 2022 r. Fundusze były zbierane na walkę z sepsą.  

Wideo Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce. Gwiazdowski mówi Interii. Odc. 64: Czy prawnicy zaczęli uważać się za bogów? INTERIA.PL

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *