Zakaz sprzedaży alkoholu na stacjach. Mateusz Morawiecki: Popieram pomysł

Zakaz sprzedaży alkoholu na stacjach benzynowych już wkrótce może stać się rzeczywistością w Polsce. – Będę przekonywała do tego kolegów i koleżanki z rządu – mówiła w „Radiu ZET” Izabela Leszczyna. Jak zdradziła minister zdrowia, o analizy w tej sprawie poprosił sam premier Donald Tusk. Nieoczekiwane wsparcie dla wprowadzenia zakazu przyszło jednak ze strony PiS. Zmniejszenie dostępności alkoholu na stacjach paliw poparł były premier Mateusz Morawiecki. Zdjęcie

Mateusz Morawiecki poparł pomysł wprowadzenia zakazu sprzedaży alkoholu na stacjach /Foto Olimpik / NurPhoto / Ludovic Marin /AFP

Mateusz Morawiecki poparł pomysł wprowadzenia zakazu sprzedaży alkoholu na stacjach /Foto Olimpik / NurPhoto / Ludovic Marin /AFP Reklama

– Uważam, że alkohol w ogóle nie powinien być sprzedawany na stacji benzynowej. Będę przekonywała do tego kolegów i koleżanki z rządu. Skutki leczenia osób, które nadużywają alkoholu, obciążają wszystkich podatników – ujawniła kilka dni temu minister zdrowia Izabela Leszczyna

Zapowiedź szefowej resortu dotycząca wprowadzenia zakazu sprzedaży alkoholu na stacjach benzynowych w Polsce wywołała burze – również tę polityczną. W ministerstwie zdrowia – według słów Leszczyny – trwać już mają analizy dotyczące możliwości zmniejszenia dostępności alkoholu, które zlecił sam premier.

Reklama

Zakaz sprzedaży alkoholu na stacjach benzynowych. Krzysztof Bosak: Uszczęśliwianie ludzi na siłę

Wprowadzenie zakazu sprzedaży alkoholu na stacjach benzynowych skrytykował jeden z liderów Konfederacji – Krzysztof Bosak. – Taki zakaz nie jest potrzebny, absolutnie, to jakieś uszczęśliwianie ludzi na siłę – powiedział wicemarszałek Sejmu, pytany w sprawę w „Radiu ZET”.

Zdaniem polityka, „sklepy na stacjach powinny być traktowane jak każde inne„, a dyskusja, podobnie jak o zakazie prac domowych w szkołach, to tematy zastępcze. – Kierowca nie, ale jak pasażer chce, to może sobie piwo wypić do hot doga – dodał Bosak, pytając, czy w związku z tym „mamy wydawać licencję dla pasażerów”. 

Mateusz Morawiecki poparł pomysł rządu Donalda Tuska

Nieoczekiwane wsparcie dla wprowadzenia zakazu sprzedaży przyszło ze strony jednego z liderów największej partii opozycyjnej. – Popieram tę propozycję – zadeklarował Mateusz Morawiecki.

 Alkoholizm jest złem i wszystko, co prowadzi do zwiększenia możliwości kupowania alkoholu, zwłaszcza w okolicznościach takich, gdzie może to służyć bardzo złym zachowaniom. W tym przypadku mam na myśli kierowców, którzy niestety czasami jeżdżą po alkoholu, dopuszczając się zbrodni, tak trzeba powiedzieć – powiedział były premier podczas konferencji prasowej w Gliwicach. 

– To jest coś złego. Jestem za tym, aby jak najbardziej ograniczać spożycie alkoholu i taka rzecz może do tego doprowadzić – dodał Morawiecki. 

Marcin Warchoł z Suwerennej Polski ma inne zdanie niż Mateusz Morawiecki

Do nowego pomysłu rządu Tuska w mediach społecznościowych w innym tonie odniósł się również Marcin Warchoł z Suwerennej Polski, poseł klubu PiS i minister sprawiedliwości w tzw. dwutygodniowym rządzie Mateusza Morawieckiego.

„Wiecie, że uśmiechnięta Polska zakaże sprzedaży alkoholu na stacjach benzynowych? No to już wiecie” – napisał Warchoł na platformie X. 

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) alkoholizm powoduje nawet 200 chorób i znajduje się na trzecim miejscu jeśli chodzi o czynniki zwiększające ryzyko dla zdrowia. Nadużywanie alkoholu skraca życie średnio nawet o 16 lat.

Wideo Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce. „Polska to nasza brama do UE”. Ambasador Uzbekistanu o współpracy między naszymi krajami INTERIA.PL

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *