Z telewizji do Pekao SA. „Milioner z TVP” znalazł nową pracę

Jak ustaliła Wirtualna Polska Jarosław Olechowski, który pracował na stanowisku dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, pracuje obecnie w Banku Pekao SA, instytucji z udziałem Skarbu Państwa. Jego obowiązki polegają na doradztwie wiceprezesowi banku – Piotrowi Zborowskiemu. A ten zaś nazywany jest przez opinię publiczną „człowiekiem Jacka Sasina”. Zdjęcie

Jarosław Olechowski znalazł pracę w Pekao SA /Wojtek Laski, Pawel Wodzynski /East News

Jarosław Olechowski znalazł pracę w Pekao SA /Wojtek Laski, Pawel Wodzynski /East News Reklama

Olechowski nadal zatrudniony jest w państwowej spółce. Od 2018 roku kierował TAI – pozostał tam do kwietnia 2023 roku, gdy został odwołany ze stanowiska po burzliwym konflikcie w obozie Prawa i Sprawiedliwości o przyszłość TVP. O swoją przyszłość nie musiał się jednak martwić. Dwa miesiące później zatrudnił go Jacek Sasin, ówczesny minister aktywów państwowych. W resorcie został doradcą społecznym; ponadto pracował jako pełnomocnik zarządu Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej ds. komunikacji i mediów.

Współpracownicy Jacka Sasina pracują znów razem

Wirtualna Polska ustaliła, że obecnie Olechowski podlega Piotrowi Zborowskiemu, wiceprezesowi zarządu Banku Pekao SA. Ten również był związany zawodowo z Jackiem Sasinem – pracował jako dyrektor jego biura. 

Reklama

Były dyrektor TAI postanowił nie kontaktować się z portalem w sprawie potwierdzenia swojego zatrudnienia, podobnie jak Zborowski. Przedstawiciele banku również nie chcą udzielić na ten temat informacji, zasłaniając się przepisami prawa pracy i ochrony danych osobowych. Z nieoficjalnych informacji wynika jednak, że nie pracuje jednocześnie dla banku i PAŻP, w którym doszło do wymiany kadr (więcej pisaliśmy o tym tutaj).

WP przypomina, że Olechowski dzięki pracy w TVP zarobił ponad 1,4 mln zł, co ujawnił poseł Dariusz Joński pod koniec ubiegłego roku. Kwota ta dotyczy wyłącznie minionych dwunastu miesięcy. Kontrola NIK przyniosła z kolei informacje o zarobkach w latach poprzednich, co łącznie daje niecałe 5 mln zł za okres 2020-2023.

Wideo Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce. Czy wracamy w Polsce do rządów prawa? INTERIA.PL

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *