Ukraińscy żołnierze mieli problem z hazardem. Zełenski podpisał dekret

Ukraina wprowadza nowe przepisy zabraniające personelowi wojskowemu dostępu do gier hazardowych w internecie przez cały okres trwania stanu wojennego. Odpowiedni dekret podpisał prezydent Wołodymyr Zełenski. Zdjęcie

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podpisał dekret blokujący dostęp do hazardu w Internecie ukraińskim żołnierzom /PETRAS MALUKAS /AFP

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podpisał dekret blokujący dostęp do hazardu w Internecie ukraińskim żołnierzom /PETRAS MALUKAS /AFP Reklama

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podpisał w sobotę decyzję Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy „W sprawie przeciwdziałania negatywnym skutkom hazardu w Internecie„. Teksty odpowiedniego dekretu z dnia 20 kwietnia publikowane są na stronie internetowej głowy państwa – poinformowała w sobotę agencja Interfax-Ukraina.

Ukraińscy wojskowi bez dostępu do kasyn i gier hazardowych online

„Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy oraz kierownictwo innych formacji wojskowych utworzonych zgodnie z prawem Ukrainy powinni natychmiast wprowadzić dla personelu wojskowego zakaz wstępu do zakładów gier hazardowych i/lub uczestniczenia w grach hazardowych w Internecie przez okresu stanu prawnego stanu wojennego” – napisano w treści decyzji Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony, na podstawie której prezydent wydał dekret, określając zadania dla rządu.

Reklama

Ministerstwo zdrowia Ukrainy otrzymało polecenie zapewnienia w ciągu trzech miesięcy leczenia ciężkiego uzależnienia od hazardu oraz przeprowadzenia odpowiednich szkoleń dla pracowników medycznych, aby w porę rozpoznać objawy ciężkiego uzależnienia od hazardu u pacjentów, warunków, które mogą poprzedzać wystąpienie takiego uzależnienia, oraz zapewnić w odpowiednim czasie niezbędną pomoc w celu zapobiegania i leczenia tej choroby. Jednocześnie ministerstwo polityki społecznej otrzymało polecenie opracowania państwowego standardu świadczenia usług społecznych „017.4.Rehabilitacja społeczno-psychologiczna osób uzależnionych od hazardu” i przeprowadzenia szkoleń dla jego świadczeniodawców.

Rząd Ukrainy ma dopilnować, aby organizator kasyna internetowego nie rejestrował wielu kont dla jednego gracza, a także ograniczenia dziennego czasu ciągłego uczestnictwa w grach hazardowych online w przypadku jednego konta. Ponadto, zgodnie z decyzją, organizatorzy gier hazardowych w internecie będą musieli ustalić przed rozpoczęciem gry limit kwoty, jaką gracz może wydać na grę w określonym czasie, z możliwością zmiany tego limitu nie więcej niż raz w miesiącu.

Rząd otrzymał także polecenie opracowania procedury ograniczenia wszelkich form reklamy gier hazardowych, w szczególności wykorzystania w nich symboli Sił Zbrojnych Ukrainy.

Ukraina wprowadzi system monitoringu internetowego, by przeciwdziałać hazardowi

Zgodnie z decyzją prezydenta, w ciągu miesiąca należy wprowadzić państwowy system monitoringu internetowego, ogólnokrajową kampanię pogłębiającą świadomość w kwestii niebezpieczeństw i zagrożeń związanych z grami hazardowymi, a także rejestr osób z ograniczonym dostępem do zakładów gier hazardowych i uczestnictwa w grach hazardowych.

Komisja, która wprowadza i nadzoruje regulacje państwowe w obszarach łączności elektronicznej, częstotliwości radiowych i świadczenia usług pocztowych, będzie musiała blokować nielegalne strony internetowe zapewniające dostęp do gier hazardowych na wniosek centralnego organu wykonawczego ds. tworzenia i realizacja polityki państwa w zakresie organizacji i prowadzenia gier hazardowych i loterii.

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy wraz z uprawnionymi organami otrzymała polecenie zapewnienia w ciągu dwóch miesięcy kontroli organizatorów gier hazardowych pod kątem przestrzegania przez nich ustawodawstwa Ukrainy dotyczącego sankcji, na podstawie których podjęte zostaną działania mające na celu nałożenie odpowiednich kar na organizatorów hazardu.

Zaleca się, aby Narodowy Bank Ukrainy wprowadził w ciągu dwóch tygodni zakaz przyjmowania pod zabezpieczenie towarów podwójnego zastosowania, a w ciągu dwóch miesięcy zatwierdził zalecenia metodologiczne dla banków dotyczące blokowania wpłat przez obywateli środków kredytowych na rachunki organizatorów gier hazardowych, w ramach wdrażania ustawy „O zapobieganiu i zwalczaniu legalizacji (prania) dochodów z przestępstwa, finansowaniu terroryzmu oraz finansowaniu rozprzestrzeniania broni masowego rażenia”.

Ministerstwo transformacji cyfrowej Ukrainy otrzymało polecenie przeprowadzenia w ciągu miesiąca negocjacji z Apple i Google w sprawie zakazu umieszczania aplikacji hazardowych bez odpowiedniej licencji w strefie UA w ich sklepach z aplikacjami.

Wideo Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce. Chiński PKB lepszy niż prognozowano. „Podchodziłbym sceptycznie” INTERIA.PL

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *