Ujawniono, ile kosztowały pikniki Lasów Państwowych. Chodzi o miliony złotych

Nowy dyrektor generalny Lasów Państwowych udzielił szczegółowych informacji na temat pikników Lasów Państwowych – „Drewno – surowiec wszech czasów”. Okazuje się, że ponad połowa z 31 wydarzeń odbyła się w okręgu wyborczym Józefa Kubicy, byłego dyrektora generalnego instytucji, który kandydował z listy PiS-u do Sejmu w wyborach parlamentarnych. Ich zorganizowanie miało kosztować niemal 3 mln zł. Zdjęcie

Ujawniono koszty organizacji pikników Lasów Państwowych "Drewno - surowiec wszech czasów" /Mateusz Grochocki /East News

Ujawniono koszty organizacji pikników Lasów Państwowych „Drewno – surowiec wszech czasów” /Mateusz Grochocki /East News Reklama

O sprawie informuje serwis gwarek.com.pl. Kwestią pikników Lasów Państwowych już w sierpniu ubiegłego roku interesowali się posłowie KO Tomasz Głogowski i Monika Rosa. „Mimo że pytania zostały wysłane dzień wcześniej, poinformowano nas, że są zbyt szczegółowe, aby móc udzielić od razu odpowiedzi. Zapewniając jednoczenie, że w ciągu ustawowych 14 dni na pewno ją otrzymamy” – pisał 19 sierpnia na swojej stronie internetowej poseł Tomasz Głogowski.

Choć ostatecznie ówczesne szefostwo Lasów Państwowych nie udzieliło odpowiedzi na pytania parlamentarzystów, informacje na ten temat przekazał nowy dyrektor generalny instytucji Witold Koss, który objął to stanowisko w styczniu.

Reklama

Pikniki mające promować polskie drewno. „Pieniądze na kampanię PiS”

„Od kilku tygodni Lasy Państwowe organizują pikniki mające promować polskie drewno. Tak jakby ta promocja była potrzebna, a nie było problemów z zakupem drewna. Pikniki tak się jakoś dziwnie składa, organizowane są głównie na terenie gliwickiego okręgu wyborczego, z którego startował już do Sejmu i z pewnością będzie czynił to ponownie dyrektor generalny Lasów Państwowych” – pisał w sierpniu Tomasz Głogowski.

Dodał, że szczególnie bulwersujące jest to, że „tyle drzewa jest wycinane i sprzedawane nieprzetworzone za granicę, głównie do Chin, a tym bardziej może wkurzać, że spora część pieniędzy zarobionych na wycinaniu Polskich Lasów będzie szła na kampanię PiS„. 

Ponad 30 pikników za niemal 3 mln zł. Najdroższy kosztował ponad ćwierć miliona złotych

„W sumie 31 pikników kosztowało ponad 2,95 mln zł. Ze szczegółowego zestawienia wynika, że większość imprez odbyła się w okręgu wyborczym Józefa Kubicy” – czytamy na stronie gwarek.com.pl. 

„Niemal 3 mln zł – tyle kosztowało 31 pikników Lasów Państwowych ’Drewno – surowiec wszech czasów’. Ponad połowa z nich odbyła się w miejscowościach powiatów tarnogórskiego i gliwickiego, okręgu wyborczym Józefa Kubicy, byłego dyrektora generalnego Lasów Państwowych i kandydata z listy PiS do sejmu w ostatnich wyborach” – napisał w serwisie X Dariusz Joński z KO. 

Rozwiń

Pikniki odbywały się w trakcie wakacji, a także we wrześniu i październiku. Choć – jak podaje portal – koszt organizacji większości wydarzeń wahał się od 80 do 97 tys. zł, to na najdroższy piknik wydano niemal trzy razy więcej. Odbył się on kilka dni przed wyborami (6 października) w Gliwicach i kosztował 254 tys. zł

Poniżej przedstawiamy, jak wyglądało przykładowe zaproszenie na pikniki „Drewno – surowiec wszech czasów”.

Zdjęcie

Zaproszenie na piknik rodzinny pn. "Drewno - surowiec wszech czasów". Źródło: gminakalety.pl /

Zaproszenie na piknik rodzinny pn. „Drewno – surowiec wszech czasów”. Źródło: gminakalety.pl /

„Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Pan Józef Kubica, Nadleśnictwo Zawadzkie, Nadleśnictwo Koszęcin oraz Miasto Kalety zapraszają 5 sierpnia 2023 roku (sobota), na piknik rodzinny „DREWNO SUROWIEC WSZECH CZASÓW” – czytamy na stronie gminakalety.pl. 

Wideo Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce. „Wydarzenia”: Rząd zapowiada kontynuację wakacji kredytowych Polsat News

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *