Trzęsienie ziemi w PARP. Minister funduszy odwołała cały zarząd

– Podjęłam dzisiaj decyzję o odwołanie zarządu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. To jest największa instytucja wspierająca przedsiębiorców w Polsce – poinformowała w poniedziałek minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz. Zdjęcie

Minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz /Wojciech Olkusnik/East News /East News

Minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz /Wojciech Olkusnik/East News /East News Reklama

Minister podkreśliła, że PARP jest instytucją posiadającą ogromne fundusze do wspierania dla wspierania przedsiębiorców. 

– W perspektywie finansowej 2021-27 z funduszy strukturalnych to jest 20 miliardów złotych.  W tym roku dla przedsiębiorców PARP będzie miał 3,5 miliarda złotych. W tym roku powinno dostać wsparcie od PARP ponad 1000 przedsiębiorcówm, dlatego jest tak ogromnie ważne żeby była to instytucja dynamiczna, nowoczesna, obrócona frontem do przedsiębiorców – mówiła szefowa resortu.

Oceniła, że choć nie jest to „instytucja zdegenerowana”, jest ona „ospała, nieefektywna i niedynamiczna”.

Reklama

– To się musi zmienić. Celem takim dosłownie „na dzień dobry” jest skrócenie czasu rozpatrywania wniosków. W listopadzie minionego roku zakończył się konkurs, w którym zgłoszono 3000 wniosków i dowiedziałam się od odwołanego dzisiaj zarządu PARP, że te wnioski będą rozpatrywane przez rok. To oznaczałoby, że przedsiębiorcy dostaną informację o wsparciu rok po tym, jak został zakończony konkurs czyli dopiero w listopadzie roku bieżącego. To jest nie do przyjęcia – podkreśliła Pełczyńska-Nałęcz.

– To ilustruje tempo, ospałość. nieefektywność PARP, która musi być zmieniona.  Powołuję na pełniącą obowiązki prezesa PARP panią Joannę Zębaczyńską-Światek, dotychczasową dyrektor departamentu koordynacji i wdrażania programów w PARP – poinformowała.

Jednocześnie minister ogłosiła „transparentny” konkurs na prezesa PARP.

– Uważamy. że jest to rzecz absolutnie fundamentalna, żeby w ten sposób byli wybierani prezesi najważniejszych agencji, najważniejszych miejsc w organizacji w państwie polskim – podsumowała.

Wideo Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce. „Szczerze o pieniądzach”: ESG zmieni nasze życie Polsat News

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *