Radykalna decyzja Niemiec w sprawie imigrantów. Koniec z dawaniem gotówki

Niemcy podejmują zdecydowane kroki w celu zmniejszenia napływu nielegalnych imigrantów oraz zwalczania przestępstw związanych z przemytem. Nasi zachodni sąsiedzi rezygnują ze wsparcia finansowego udzielanego w formie gotówki. Zamiast tego osoby oczekujące na azyl dostaną specjalne karty. Zdjęcie

Nowy pomysł niemieckich władz na wsparcie imigrantów /123RF/PICSEL

Nowy pomysł niemieckich władz na wsparcie imigrantów /123RF/PICSEL Reklama

Niemcy walczą z nielegalną imigracją. Powołując się na dane przekazane przez policję federalną, gazetaprawna.pl informuje, że od stycznia do września ubiegłego roku do Niemiec bezprawnie przybyło ponad 92 tys. osób. Kanclerz Olaf Scholz zapowiadał wtedy, że trzeba podjąć działania mające na celu ograniczenie takich wjazdów do Niemiec. Oto jeden z efektów rozmów prowadzonych przez naszych zachodnich sąsiadów.

Niemcy walczą z narastającym problemem. Mają nowy pomysł na wsparcie

Deutsche Welle podaje, że niemieckie władze ogłosiły wprowadzenie specjalnej karty płatniczej dla osób ubiegających się o azyl. Nowe rozwiązanie ma obowiązywać już za kilka miesięcy, co oznacza, że wkrótce imigranci nie będą otrzymywać gotówki. Jest to efektem rozmów prowadzonych przez kanclerza i premierów krajów związkowych w listopadzie 2023 r., a decyzja w tej sprawie została podjęta pod koniec stycznia. Na opracowanie własnego systemu pomocy zdecydowały się dwa landy – Meklemburgia Pomorze Przednie oraz Bawaria. 

Reklama

Karta płatnicza dla imigrantów. Nowe rozwiązanie już latem 2024 r.

Na terenie Niemiec zostanie wprowadzona karta płatnicza dla imigrantów oczekujących na azyl, na którą będą przelewane środki na życie. – W przyszłości osoby uprawnione do świadczeń powinny otrzymywać część swoich świadczeń w formie kredytu na karcie zamiast płatności gotówkowej. Każdy land sam zdecyduje o ilości gotówki i innych dodatkowych funkcjach – powiedział Borris Rhein, premier Hesji.  

Sposób na walkę z nadużyciami

Jak informuje serwis, władze Niemiec zdecydowały o zastąpieniu gotówki kartami płatniczymi m.in. z uwagi na częste przekazywanie gotówki przyjaciołom i krewnym, wskutek czego wsparcie nie trafiało tam, gdzie powinno.

Imigranci będą mogli korzystać z nowej metody płatności na terenie Niemiec, lecz nie za granicą. Niemożliwe będzie również przelanie środków z karty na kartę. Stephan Weil, premier Dolnej Saksonii stwierdził, że dzięki takim rozwiązaniom osoby ubiegające się o azyl nie będą musiały dokonywać płatności gotówkowych. Natomiast Boris Rhein zauważył, że to „ważny krok w kierunku zmniejszenia zachęt do nielegalnej imigracji do Niemiec”.

Wideo Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce. Przestępcy, a nie więźniowie polityczni INTERIA.PL

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *