Producent Tymbarku ma ambitne plany. Ponad pół miliarda na inwestycje

Grupa Maspex, właściciel takich marek jak Tymbark czy Łowicz, planuje w 2024 roku wydać blisko 650 mln zł na inwestycje. Większość z tych środków zostanie przeznaczonych na rozbudowę polskich zakładów produkcyjnych. Część z nich zostanie też wykorzystana do powiększenia głównej siedziby spółki w Wadowicach. A to oznacza powstanie do 500 nowych miejsc pracy. Zdjęcie

Grupa Maspex, w skład której wchodzą takie marki jak Tymbark czy Łowicz, planuje w 2024 roku wydać ponad pół miliarda złotych na inwestycje /Artur Szczepanski/REPORTER /East News

Grupa Maspex, w skład której wchodzą takie marki jak Tymbark czy Łowicz, planuje w 2024 roku wydać ponad pół miliarda złotych na inwestycje /Artur Szczepanski/REPORTER /East News Reklama

Jak zauważa grupa w nadesłanym do redakcji Interii Biznes komunikacie prasowym, priorytetem spółki na 2024 r. będzie rozwój obszarów produkcji i logistyki. W tym celu Maspex ma wydać około 650 mln zł. Planowanymi inwestycjami będzie m.in. rozbudowa istniejących zakładów produkcyjnych w Tymbarku, Tychach i Obornikach.

Maspex „wraca w rodzinne strony”. Planuje dużą inwestycję w Wadowicach

Podobne plany obejmą także zagraniczny punkt produkcyjny, a dokładnie ten mieszczący się w Valenii de Munte w Rumunii. Jednocześnie Maspex wskazał, że pierwszy raz od wielu lat zdecyduje się również na przeprowadzenie dużej inwestycji w Wadowicach, gdzie mieści się główna siedziba firmy. 

Reklama

„Planowana jest budowa dodatkowego zakładu produkcyjnego oraz rozbudowa budynku biurowego stanowiącego główną siedzibę firmy. […] Szacuje się, że po zakończeniu rozbudowy, zatrudnienie w Wadowicach wzrośnie o około 400-500 osób” – można przeczytać w komunikacie. 

Grupa Maspex posiada w swoim portfolio ok. 70 marek. Wśród nich są popularne napoje jak Tymbark czy Kubuś, ale także inne firmy z branży spożywczej, m.in. Lubella, Łowicz czy Krakus. Od 2022 r. spółka prowadzi swoją działalność w branży alkoholowej. W tym roku właśnie przejęła udziały w firmie CEDC, jednego z największych importerów alkoholi w Polsce, który produkuje m.in. wódki Żubrówka, Soplica czy Absolwent. 

Jednocześnie grupa pozostaje aktywna także na innych rynkach. Jednym z ostatnich zakupów Maspex było nabycie praw do popularnego w Czechach alkoholu Beherovka. Spółka działa zresztą u naszego południowego sąsiada od schyłku lat 90. 

Według informacji wskazanych w omawianym komunikacie, przychody spółki w 2023 r. wyniosły łącznie 13 mld zł. Oznacza to wzrost w ciągu roku, bo jeszcze w 2022 r. wyniosły 12 mld zł.

Wideo Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce. Jak to jest z intuicją sprawiedliwościową? INTERIA.PL

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *