Prezes PFR Paweł Borys ma nową pracę. Przechodzi do sektora prywatnego

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) Paweł Borys od 8 kwietnia dołączy do zespołu inwestycyjnego MCI w roli partnera zarządzającego. Wspólnie z założycielem funduszu Tomaszem Czechowiczem będzie realizował „strategię budowy największego funduszu private equity nowych technologii w regionie Europy Środkowo-Wschodniej”. Zdjęcie

Paweł Borys, prezes PFR /INTERIA.PL

Paweł Borys, prezes PFR /INTERIA.PL Reklama

26 marca Rada Nadzorcza MCI Capital ASI S.A. powołała Pawła Borysa na stanowisko wiceprezesa zarządu spółki z dniem objęcia funkcji 8 kwietnia 2024 r. Jednocześnie z tą samą datą Rada Nadzorcza MCI Capital TFI S.A. powołała Pawła Borysa na funkcję prezesa zarządu MCI Capital TFI S.A. oraz Tomasza Czechowicza na funkcję wiceprezesa zarządu. Tomasz Czechowicz i Paweł Borys będą pełnili w zespole inwestycyjnym rolę partnerów zarządzających inwestycjami private equity funduszy MCI. 

– Wspólnie mamy ambicję przyspieszenia rozwoju MCI i zbudowania naszej pozycji jako jednego z liderów cyfrowych inwestycji private equity w Europie – mówi cytowany w komunikacie prasowym Tomasz Czechowicz, partner zarządzający i założyciel MCI. 

Reklama

– Cieszę się, że będę mógł wykorzystać w MCI swoje doświadczenie i budować dalszy sukces firmy – dodał Paweł Borys. 

Szef PFR zapowiadał odejście, ale wciąż nie ma następcy

Paweł Borys o planowanym odejściu z PFR do sektora prywatnego informował już w listopadzie ubiegłego roku. Pierwotnie miał ustąpić z końcem grudnia, jednak nadal zajmuje swoje stanowisko, ponieważ nie wybrano jego następcy. 

„Rada Nadzorcza w dniu dzisiejszym zamknęła trwający od 3 tygodni konkurs na stanowisko prezesa PFR bez rozstrzygnięcia. Nie wpłynęła żadna kandydatura. Informacja o konkursie była zgodnie z wymogami prawa zamieszczona na stronie PFR i KPRM oraz kwestia wyboru nowego prezesa była obecna w domenie publicznej. W związku z tym oraz zapisem statutu PFR dotyczącym wymogu powołania prezesa dla prawidłowego działania zarządu, na prośbę i w uzgodnieniu z Radą Nadzorczą będę nadal pełnił funkcję prezesa PFR pomimo zakończenia kadencji (na tzw. mandacie) do czasu wyboru nowego prezesa, aby zapewnić bezpieczne działanie PFR oraz profesjonalne przekazanie obowiązków. Trochę komplikuje mi to plany zawodowe, ale działam normalnie jakbym miał pracować w PFR kolejne 20 lat” – pisał 29 grudnia na platformie X Paweł Borys. 

Rozwiń

Paweł Borys stał na czele Polskiego Funduszu Rozwoju od powołania tej instytucji w 2016 roku. Wcześniej pracował m.in. jako dyrektor zarządzający odpowiedzialny za obszar analiz ekonomicznych, strategię i relacje inwestorskie w PKO BP. 

Wideo Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce. Gwiazdowski mówi Interii. Odc. 73: (Nie)widzialna ręka rynku. Spór trwa, kto ma rację? INTERIA.PL

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *