Posłowie masowo biorą kredyty. Zobowiązania spłaca m.in. Mentzen i Hołownia

W obecnej kadencji Sejmu, aż jedna trzecia posłów ma do spłaty kredyty hipoteczne – podaje „Puls Biznesu”. Kredyt zaciągnął m.in. marszałek Sejmu Szymon Hołownia i lider Konfederacji Sławomir Mentzen. Wśród posłów są również frankowicze, a rekordzista ma aż cztery zobowiązania do spłaty. Zdjęcie

Szymon Hołownia i Sławomir Mentzen są w grupie 169 posłów, którzy zaciągnęli w banku kredyt hipoteczny na kupno mieszkania czy domu /Wojciech Olkuśnik / East News, Piotr Molecki / East News /

Szymon Hołownia i Sławomir Mentzen są w grupie 169 posłów, którzy zaciągnęli w banku kredyt hipoteczny na kupno mieszkania czy domu /Wojciech Olkuśnik / East News, Piotr Molecki / East News / Reklama

  • W Sejmie obecnej kadencji zasiada aż 169 posłów, którzy zaciągnęli kredyty w bankach.
  • Oznacza to, że kredyt spłaca co trzeci z posłów. Rekordzista ma ich aż cztery.
  • Wśród kredytobiorców są m.in. marszałek Sejmu Szymon Hołownia i lider Konfederacji Sławomir Mentzen. Lider PL 2050 ma do spłaty ponad 1,4 mln zł.
  • W sumie parlamentarzyści spłacają 230 hipotek. 

W Sejmie X kadencji zasiada 169 posłów, którzy zaciągnęli w banku kredyt hipoteczny na kupno mieszkania czy domu. W sumie parlamentarzyści spłacają 230 hipotek – wynika z informacji ujawnionych przez „Puls Biznesu”. Oznacza to, że kredyt spłaca co trzeci z posłów.  

Reklama

Niektórzy z posłów mają po kilka kredytów – rekordzista zaciągnął aż cztery zobowiązania bankowe. W sumie 10 proc. parlamentarzystów ma zaciągnięte kredyty we frankach szwajcarskich (tzw. frankowicze). 

Posłowie zaciągają kredyty na potęgę. Wśród nich m.in. Sławomir Mentzen

Kredyt wśród posłów ma m.in. do niedawna wiceminister sprawiedliwości, członek Suwerennej Polski, Marcin Warchoł. Według informacji ujawnionych przez „PB” do spłacenia w dwóch bankach ma hipoteki na łączną kwotę 860 tys. zł. Spłacić musi także trzeci kredyt w wysokości 457 tys. zł. Parlamentarzysta w oświadczeniu majątkowym opublikowanym na stronach Sejmu wymienił także pożyczki zaciągnięte w Ministerstwie Sprawiedliwości oraz w Uniwersytecie Warszawskim – w sumie chodzi o 50 tys. zł. 

Zobowiązania kredytowe spłacać musi również lider Konfederacji Sławomir Mentzen – ma dwa złotowe kredyty hipoteczne i musi oddać 961 tys. zł. Konfederata ma także kredyt w PKO BP w wysokości 317 tys. zł.

Rekordzista z PL2050. Ma aż cztery kredyty

Rekordzistą w tej kwestii jest poseł Marcin Skonieczka z klubu Polska 2050-Trzecia Droga. Ma aż cztery kredyty, w tym frankowy plus jeszcze kredyt inwestycyjny. „Razem ponad 900 tys. zł, z czego jedna trzecia to kredyt na biznes. Frankowy kredyt jest mały – 27 tys. CHF” – podaje „PB”. Poseł partii Polska 2050 ma również oszczędności wynoszące 15,2 tys. zł. 

Szymon Hołownia też ma kredyt. Marszałek Sejmu ma ponad 1,4 mln zł do spłaty

Pokaźny kredyt w banku ma również obecny marszałek Sejmu, lider PL 2050, Szymon Hołownia. Polityk ma do spłaty kredyt hipoteczny w wysokości 1,4 mln zł. Oprócz tego były kandydat na prezydenta RP ma także kredyt mieszkaniowy w kwocie 567 tys. zł.

Wideo Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce. „Prezydenci i premierzy” o inflacji. „Zgodnie z podręcznikiem, to trzeba by było poczekać” Polsat News

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *