Polska Grupa Zbrojeniowa ma nową radę nadzorczą. Powołano pięć osób

W skład rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ) powołano pięciu nowych członków – poinformowała w poniedziałek spółka w komunikacie po Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy (NWZA). Zdjęcie

Zmiany w RN Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Powołano pięciu nowych członków /Grzegorz Ksel /Reporter

Zmiany w RN Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Powołano pięciu nowych członków /Grzegorz Ksel /Reporter Reklama

Do rady nadzorczej PGZ powołano Jakuba Goździkowskiego, Tomasza Kołodzieja, Artura Kołosowskiego, Zbigniewa Leciejewskiego i Tomasza Siemiątkowskiego. Wcześniej z RN odwołano pięcioro dotychczasowych członków.

Zmiany w składzie rady nadzorczej, podobnie jak w innych państwowych spółkach, otwierają drogę do wymiany zarządu. 

PGZ to jeden z największych koncernów zbrojeniowych w Europie

Polska Grupa Zbrojeniowa to jeden z największych koncernów zbrojeniowych w Europie. Skupia kilkadziesiąt spółek, w tym tak znane zakłady jak Huta Stalowa Wola, Bumar Łabędy, Wojskowe Zakłady Motoryzacyjne, radomski „Łucznik”, Mesko, Nitro-Chem, Radwar czy Stocznię Woejenną.

Reklama

Wśród głośnych projektów realizowanych przez PGZ są m.in. produkcja wozów „Borsuk”, zestawów rakietowych „Pilica” i „Narew” i program budowy fregat klasy „Miecznik”.

PGZ jest w całości kontrolowana przez państwo. Jej akcjonariusze to Skarb Państwa (40,10 proc.), Agencja Rozwoju Przemysłu (28,92 proc.) i Polski Holding Obronny (30,98 proc.). 

***

Wideo Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce. „Szczerze o pieniądzach”: Work-life balance dzięki AI? Polsat News

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *