Polacy coraz częściej wyjeżdżają na Wielkanoc. Hotelarze widzą nowy trend

Wielkanoc już za parę dni. W tym roku wypada stosunkowo wcześnie i mimo faktu, że pogoda może być mocno rozczarowująca, Polacy chętnie decydują się na wyjazd. Czy Wielkanoc stanie się kolejnym „długim weekendem”? Zdjęcie

Polacy coraz częściej decydują się na wielkanocne wyjazdy /Marcin Rutkiewicz /Reporter

Polacy coraz częściej decydują się na wielkanocne wyjazdy /Marcin Rutkiewicz /Reporter Reklama

Wielkanoc popularna jak majówka?

Święta z dala od domu to coraz popularniejszy wybór Polaków. Hotele odpowiadają na tę potrzebę, wprowadzając do swojej oferty pobyty ze świątecznym śniadaniem i innymi wielkanocnymi atrakcjami. Oczywiście należy liczyć się z odpowiednio wysokim kosztem takiej „imprezy”. W jednym z hoteli w Szklarskiej Porębie za rodzinny świąteczny pobyt 2+2 zapłacimy minimum 4000 złotych.

Mimo to, jak wynika z danych udostępnionych przez Travelist.pl, Polacy chętnie decydują się na pozostawienie malowania pisanek i pieczenia mazurków innym. W tym roku rezerwacji w okresie świątecznym było o 43 proc. więcej niż w 2023 r. i o 61 proc. więcej niż w 2022 r.

Reklama

CZYTAJ WIĘCEJ: Planujesz Wielkanoc w Zakopanem? Lepiej przygotuj portfel

Wygląda zatem na to, że jest to trend, który może się utrzymywać w kolejnych latach. Zerwanie z tradycją biesiadowania przy rodzinnym stole obserwuje się również w kontekście świąt Bożego Narodzenia.

Coraz częściej i chętniej przedkładamy przebywanie w gronie najbliższych kilku osób nad większe spotkania rodzinne. Lubimy także oddelegowywać zadania związane z przygotowywaniem świąt i faktycznie wykorzystać te kilka dni na odpoczynek.

Gdzie Polacy jadą w Wielkanoc?

Według Travelist.pl głównym miejscem destynacji wyjazdów wielkanocnych będą miejscowości nadmorskie. Zgodnie z danymi portalu, aż 53 proc. turystów świątecznych wybrało noclegi z widokiem na Bałtyk. Szczególnie Kołobrzeg, Gdańsk i Mielno będą mieć powody do rozpoczęcia sezonu.

Poza nadmorskimi klimatami, Polaków ciągnie również do większych miast. Ponad 17 procent wyjeżdżających spędzi święta w Krakowie, Warszawie, Lublinie, Poznaniu i Wrocławiu. Część osób łaknąca większego spokoju uda się na Mazury albo do miejscowości górskich – w Beskidy i Bieszczady.

Ile trzeba zapłacić za wyjazd wielkanocny?

Święta w hotelu nie należą do najtańszych atrakcji. Oczywiście wiele zależy od klasy obiektu oraz atrakcji, jaką zapewnia. Jednak średnio nocleg w pokoju dwuosobowym z wyżywieniem nad polskim morzem kosztuje ponad 660 zł. W miastach ok. 450 zł, w miejscowościach górskich – 580 zł.

Dodatkowe elementy świąteczne, jak np. uroczyste śniadanie wielkanocne czy śniadanie wielkanocne w gronie osób dorosłych (bez rodzin z dziećmi) mogą być płatne ekstra. Należy również mieć świadomość, że większość hoteli w okresie świątecznym dopuszcza rezerwację na co najmniej dwie noce, a niektóre promocje obejmują wyłącznie trzy noclegi.

Jeśli jesteśmy zainteresowani tego typu wyjazdem, wciąż dostępne są wolne miejsca w wielu znanych hotelach w całej Polsce.

KO

Wideo Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce. Jak to jest z intuicją sprawiedliwościową? INTERIA.PL

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *