Oskar Szafarowicz rozstaje się z PKO BP. Mamy odpowiedź z banku

Pan Oskar Szafarowicz zawarł porozumienie z bankiem o zakończeniu współpracy – poinformował Interię Biznes PKO Bank Polski. Tym samym potwierdziły się wstępne informacje o końcu kariery młodego działacza PiS w państwowym banku. Zdjęcie

Oskar Szafarowicz był pracownikiem banku PKO BP /Tomasz Jastrzebowski/REPORTER /East News

Oskar Szafarowicz był pracownikiem banku PKO BP /Tomasz Jastrzebowski/REPORTER /East News Reklama

Oskar Szafarowicz to młody działacz Prawa i Sprawiedliwości, członek Forum Młodych PiS. W ubiegłym roku otrzymał posadę w państwowym banku – PKO BP. Zarzucano mu wówczas, że nie spełniał wymogów postawionych przez pracodawcę, jak np. odpowiednie wykształcenie, nadal jest on studentem prawa Uniwersytetu Warszawskiego.

W ostatnim czasie media informowały o końcu współpracy Oskara Szafarowicza z bankiem. Sam zaprzeczał tym informacjom i jeszcze w czwartek wieczorem przekonywał, że jest pracownikiem PKO BP.

Rozwiń

Jak ustaliło Radio ZET Szafarowicz miał zostać poproszony o odejście z pracy za porozumieniem stron. W piątek informował on jednak, także za pośrednictwem portalu X, że „szykuje ważny projekt”.

Reklama Rozwiń

Koniec Oskara Szafarowicza w PKO BP. Bank odpowiedział na nasze pytanie

Udało nam się skontaktować z przedstawicielami instytucji.

„Pan Oskar Szafarowicz zawarł porozumienie z bankiem o zakończeniu współpracy” – poinformowała Interię Biznes Agnieszka Szymańska-Grodecka z PKO BP. 

Nie wiemy jednak, kiedy dokładnie ta współpraca się zakończy. Może to oznaczać, że działacz PiS na ten moment jest pracownikiem banku i pozostaje w okresie wypowiedzenia umowy. 

Oskar Szafarowicz pracował w „pionie zarządzania personelem” PKO BP

Jak informowała w kwietniu ub. roku Wirtualna Polska, Oskar Szafarowicz pracuje jako specjalista w „pionie zarządzania personelem, w biurze zarządzania wartością pracownika, w zespole planowania i sprawozdawczości” i ma zajmować się „pozyskiwaniem nowych pracowników”. Pion, w którym zatrudniono młodego działacza PiS, jest nadzorowany przez prezesa zarządu PKO BP. 

Sam Szafarowicz tłumaczył wówczas, że nie zajmuje „kierowniczego stanowiska czy lukratywnej posady na szczytach SSP (spółki z udziałem Skarbu Państwa – red.)”.

Pracuję na część etatu w PKO BP żeby jako młody człowiek, nie najmłodszy jednak w firmie, pomagać w kampaniach zachęcających przedstawicieli młodego pokolenia do wybrania oferty pracy w banku” – przekazywał, podkreślając, że pracę łączy ze studiami.

Wideo Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce. Czy wracamy w Polsce do rządów prawa? INTERIA.PL

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *