Nowa sieć sklepów debiutuje w Polsce. Pochodzi z Malezji

MR D.I.Y., malezyjska sieć sklepów z artykułami gospodarstwa domowego, wchodzi na polski rynek. Pierwszym krokiem w ekspansji jest wynajęcie przestrzeni w centrum logistycznym w Zgierzu – to właśnie w tym miejscu sieć z Azji otworzy swoje pierwsze centrum logistyczne w Europie Środkowo-Wschodniej. Według wcześniejszych informacji pierwszy sklep w naszym kraju ma otworzyć swoje drzwi dla klientów jeszcze w tym roku. Zdjęcie

Malezyjska sieć z artykułami gospodarstwa domowego MR D.I.Y. zadebiutuje na polskim rynku /Mr. D.I.Y. / materiały prasowe /

Malezyjska sieć z artykułami gospodarstwa domowego MR D.I.Y. zadebiutuje na polskim rynku /Mr. D.I.Y. / materiały prasowe / Reklama

Malezyjski właściciel sklepów z asortymentem dla domu, MR D.I.Y., wchodzi na polski rynek i wynajmuje blisko 5 tys. mkw. w parku logistycznym Hillwood Zgierz I – podaje portal dlahandlu.pl. Ma to być kolejny krok w podboju Europy Środkowo-Wschodniej.  

Firma MR D.I.Y. została założona w 2005 roku przez braci Tan Yu Yeha i Tan Yu Weia. W Malezji sieć ma ponad tysiąc sklepów. Pozostałe około 2,5 tys. znajdziemy także w Tajlandii, Brunei, Indonezji, Singapurze, Filipinach, Kambodży, Indiach, Turcji, Hiszpanii, a także w Wietnamie i Bangladeszu. 

Reklama

W swoim asortymencie MR D.I.Y sieć oferuje akcesoria do domu i ogrodu. Typowy sklep MR D.I.Y. ma ponad 900 mkw. powierzchni i oferuje nawet 20 tys. produktów. Wśród nich znajdziemy artykuły gospodarstwa domowego oraz wyposażenia wnętrz. Artykuły elektryczne, papiernicze, sprzęt sportowy, zabawki, prezenty, akcesoria komputerowe, a nawet biżuterię i kosmetyki.

Malezyjska sieć chce podbić Polskę

Otwarcie parku logistycznego w Zgierzu ma być początkiem ekspansji firmy nie tylko w Polsce, ale też w tym obszarze Europy. „Park logistyczno-magazynowy Hillwood Zgierz I to obiekt o powierzchni ponad 70 tys. mkw., zlokalizowany w Dąbrówce Wielkiej nieopodal autostrady A2” – podaje portal dlahandlu.pl. 

– Transakcja ta dowodzi, że nasza oferta spełnia wysokie wymagania klientów w zakresie nowoczesnych powierzchni magazynowych i biurowych. Jesteśmy dumni, że możemy wesprzeć działania firmy MR D.I.Y. Wierzę, że nasz klient powtórzy na polskim rynku sukces osiągnięty w krajach azjatyckich – powiedział Wojciech Dachniewski, Leasing Director w Hillwood Polska. 

MR D.I.Y. jest „niezwykle zadowolone z wyboru Hillwood Zgierz I na swoją pierwszą siedzibę logistyczną w Polsce”. – Lokalizacja tego parku jest idealnie dopasowana do naszych potrzeb operacyjnych, umożliwiając nam szybki i sprawny transport naszych przystępnych cenowo towarów („Always Low Price”) na terenie całego kraju, a także zapewniając możliwość dalszej ekspansji – powiedział rzecznik prasowy MR D.I.Y. 

Pierwszy sklep MR D.I.Y. w Polsce jeszcze w tym roku

W ubiegłym roku wiceprezes MR D.I.Y. podróżując po Europie, wskazał na duży potencjał polskiego rynku. W rozwoju sieci w Polsce pomóc ma Magdalena Nazarewicz, która przez dziesięć lat zajmowała się właśnie ekspansją zagraniczną w popularnej w Polsce firmie Pepco.  

Pierwszy sklep MR D.I.Y. – według informacji ze stycznia – ma ruszyć w Polsce jeszcze w 2024 roku.

Wideo Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce. „Polska to nasza brama do UE”. Ambasador Uzbekistanu o współpracy między naszymi krajami INTERIA.PL

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *