Niejasna promocja Shell pod lupą UOKiK. Są poważne zarzuty

Sieć stacji paliw Shell Polska usłyszała zarzuty prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów dotyczące promocji cen paliw. Zdaniem UOKiK klienci nie otrzymywali jasnej informacji dotyczącej obniżek. Spółce grozi kara do 10 proc. obrotu. Zdjęcie

UOKiK postawił zarzuty sieci stacji paliw Shell /123RF/PICSEL

UOKiK postawił zarzuty sieci stacji paliw Shell /123RF/PICSEL Reklama

Jak podano, wątpliwości UOKiK wzbudziła promocja „Wtorki i czwartki z Shell V-Power”, zgodnie z którą w wymienione dni kierowcy mogli zatankować paliwo w obniżonej cenie.

„Brak jasnych informacji na temat ceny paliwa”

„Niestety, ani w materiałach marketingowych, ani na terenie stacji nie pojawiała się informacja o najniższej cenie paliwa, która obowiązywała w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżek. Tym samym konsumenci nie mogli ocenić, czy promocja jest dla nich korzystna. Prezes Urzędu postawił firmie zarzuty naruszania zbiorowych interesów konsumentów” – napisano w komunikacie.

Rozwiń

Dodano, że informacja o najniższej cenie z 30 dni przed obniżką powinna się znaleźć obok informacji o obniżonej cenie, a zatem wszędzie tam, gdzie przedsiębiorca ogłasza rabaty dotyczące konkretnego towaru lub usługi, np. w komunikatach marketingowych lub na dystrybutorach paliw.

Reklama

„Właściwe oznaczenie promocji i spełnienie wymogów informacyjnych wynikających z dyrektywy Omnibus obowiązuje również stacje paliwowe. Już rok przypominamy rynkowi o nowym prawie. W przypadku Shell zakwestionowaliśmy brak jasnych informacji na temat ceny paliwa, która obowiązywała przed wprowadzeniem przez sieć obniżek w wyznaczone dni. Okazje i obniżki paliw powinny być rzetelnie komunikowane, ponieważ kupujący chcą wiedzieć jakie są faktyczne warunki promocji” – powiedział cytowany w komunikacie prezes UOKiK Tomasz Chróstny. 

Spółce grozi kara do 10 proc. obrotu.

Wideo Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce. ”Szczerze o pieniądzach”: Sztuka komunikacji Polsat News

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *