mBank podniesie opłaty za usługi. Od 3 kwietnia będzie drożej

Od 3 kwietnia klientów mBanku czeka wzrost niektórych opłat. „Zmiany w naszej tabeli opłat i prowizji wynikają ze znaczącego wzrostu cen towarów i usług” – tłumaczy bank w komunikacie. Nowy cennik został zatwierdzony pod koniec stycznia. Niektórych posiadaczy konta czekają obniżki, jeśli chodzi o koszt wypłat z bankomatu. Ale za to zmniejszy się liczba tych, z których będą mogli skorzystać bezpłatnie. Zdjęcie

mBank podnosi niektóre opłaty za usługi. Nowy cennik wejdzie w życie 3 kwietnia /123RF/PICSEL

mBank podnosi niektóre opłaty za usługi. Nowy cennik wejdzie w życie 3 kwietnia /123RF/PICSEL Reklama

30 stycznia mBank ogłosił zmiany w cennikach. Część ze zmian będzie obowiązywała od 3 kwietna 2024 roku – przypomina bank.

Jak wskazuje mBank, podwyżka cen jest skutkiem inflacji. „Zmiany w naszej tabeli opłat i prowizji wynikają ze znaczącego wzrostu cen towarów i usług. Co przekłada się na koszty obsługi, które ponosimy” – czytamy w komunikacie banku datowanym na 19 marca. 

Reklama

MBANK

mBank podniesie opłaty za usługi. Od 3 kwietnia będzie drożej - INFBusiness

728,4000 +19,4000 2,74% akt.: 21.03.2024, 13:57

 • Otwarcie 712,4000
 • Max 732,2000
 • Min 708,8000
 • Kurs odniesienia 709,0000
 • Suma wolumenu 14 501
 • Suma obrotów 10 491 384,20
 • Widełki dolne 641,2000
 • Widełki górne 783,6000

Zobacz również: ALIOR BNPPPL BOS Wyszukaj inne

 • Aby wyszukać rozpocznij wpisywanie nazwy waloru

mBank podniesie opłaty za usługi. Od 3 kwietnia będzie drożej - INFBusiness

mBank jest jednym z największych banków działających w Polsce. W ubiegłym roku grupa mBanku zanotowała najwyższe w historii wyniki operacyjne – podaje spółka. Przychody grupy wyniosły 10,8 mld zł. Bankowi ciążą jednak „rezerwy na kredyty frankowe”. W konsekwencji utworzenia na te umowy w 2023 roku rezerw na łączną kwotę 4,9 mld zł, zysk netto banku wyniósł w 2023 roku 24,1 mln zł.

mBank zmienia cennik usług od 3 kwietnia. Część opłat będzie naliczona od razu

Jak podaje mBank, jeśli chodzi o podwyżkę opłat od kwietnia, te opłaty, które są pobierane po każdej czynności – np. po każdej wypłacie gotówki z bankomatów – będą naliczane w wyższej kwocie od razu. „Te, które pobieramy raz w miesiącu, jak w przypadku opłaty za prowadzenie konta, pobierzemy dopiero za pełen miesiąc obowiązywania zmienionej opłaty, czyli za maj” – wskazuje bank.

W komunikacie bank przypomina zmiany w opłatach, które będą dotyczyć największej grupy klientów firmy. „W zależności od posiadanego konta i usług, niektóre opłaty mogą się różnić” – wskazuje bank. 

Od 3 kwietnia 2024 roku zmieni się np. lista bankomatów, z których wypłata będzie bezpłatna dla klientów mBanku. „Wyłączamy bankomaty Euronet i Santander Bank Polska z naszej sieci bankomatów (z wyjątkiem urządzeń w naszych placówkach). W naszej sieci pozostają urządzenia PlanetCash” – wskazuje bank. W komunikacie skierowanym do klientów dodaje: „Za wypłatę w bankomatach spoza naszej sieci zapłacisz 5 zł. Oznacza to, że:

 • dla eKonta osobistego i eKonta dla Młodych (umowy od 26 września 2013 r.) wprowadza taką opłatę,
 • dla pozostałych kont obniża jej wysokość z 7 zł do 5 zł.

Zmieni się też kwota, jaką trzeba minimalnie wypłacić, żeby skorzystać z bezpłatnej usługi. mBank wylicza:

 • dla większości klientów – próg minimalnej bezpłatnej wypłaty z bankomatu wzrośnie ze 100 zł do 300 zł,
 • dla klientów korzystających z mKonta Intensive – będzie wprowadzony próg 300 zł minimalnej bezpłatnej wypłaty z bankomatu,
 • dla klientów korzystających z eKonta możliwości 13-24 – próg minimalnej wypłaty wyniesie 100 zł, ale taką opłatę mBank będzie pobierać dopiero, gdy klient skończy 18 lat.

Prowizja za cashback i wypłatę z bankomatu Blikiem

Oprócz tego wzrosną poniższe opłaty:

 • opłata za usługę wypłaty ze wszystkich bankomatów – z 9 zł do 18 zł,
 • miesięczna opłata za kartę do eKonta osobistego – z 7 zł do 10 zł (warunki zwolnienia z opłaty pozostają takie same),
 • miesięczna opłata za kartę Mastercard Gold PayPass – z 9,99 zł do 18 zł (warunki zwolnienia z opłaty pozostają takie same).

Z 7 tys. zł do 10 tys. zł podwyższona będzie suma wpływów wymagana, aby nie pobierać opłaty za mKonto Intensive. 

Do tego będzie wprowadzona prowizja za wypłatę w kasie sklepu (cashback) w wysokości 2 zł. Od 4 czerwca 2024 roku mBank wprowadzi też opłatę za wypłatę w bankomacie Blikiem. „Za taką transakcję zapłacisz tak, jak za wypłatę kartą” – tłumaczy bank.

Wideo Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce. Jak to jest z intuicją sprawiedliwościową? INTERIA.PL

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *