Magdalena Zmitrowicz, wiceprezes Banku Pekao z tytułem SME Banker of The Year

Magdalena Zmitrowicz, wiceprezes zarządu Banku Pekao, nadzorująca Pion Bankowości Przedsiębiorstw, została zwycięzcą w kategorii SME Banker of The Year w konkursie międzynarodowej organizacji Qorus, która zrzesza blisko 1200 firm z branży finansowej z ponad 120 krajów. To już czwarta edycja SME Banking Awards 2024. Zdjęcie

Czwarta edycja SME Banking Awards 2024 rozstrzygnięta, fot. Bank Pekao /

Czwarta edycja SME Banking Awards 2024 rozstrzygnięta, fot. Bank Pekao / Reklama

W ostatnich latach konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony branży, doceniając laureatów za najlepszą jakość obsługi małych i średnich przedsiębiorstw. Zwycięzcy wyłaniani są na podstawie opinii jury oraz publicznego głosowania online.

– Tytuł SME Banker of the Year, jak każde wyróżnienie, to także zasługa mojego zespołu. Dobrze dobrani współpracownicy są warunkiem generowania dobrych wyników. Nagroda w konkursie Qorus SME Banking Awards jest dla mnie szczególnie cenna, bo jest efektem decyzji międzynarodowego jury oraz głosujących z całego świata. W konkursie w tej kategorii nominowani byli wspaniali fachowcy, tym niemniej jako jedyna kobieta w ich gronie jestem dumna mogąc współtworzyć społeczność menedżerek mających realny wpływ na funkcjonowanie rynku usług finansowych – mówi Magdalena Zmitrowicz, wiceprezes zarządu Banku Pekao S.A. nadzorująca Pion Bankowości Przedsiębiorstw.

Reklama

Pekao poprawia wyniki w segmencie MŚP

„Pion Bankowości Przedsiębiorstw nadzorowany przez Magdalenę Zmitrowicz osiągnął w 2023 roku rekordowe wyniki, potwierdzające systematyczny wzrost skali działania. Dochody bankowości przedsiębiorstw w ubiegłym roku w porównaniu do roku poprzedzającego wzrosły o 22 proc. Saldo depozytów na koniec 2023 roku w porównaniu do końca 2022 roku wzrosło o 6,6 mld zł, czyli o 21 proc. Sprzedaż nowych finansowań w segmencie MŚP i MID w ubiegłym roku osiągnęła kwotę 21 mld zł. Systematycznie rośnie także wolumen finansowań MSP – 13 proc. r/r. Saldo kredytów w ciągu trzech lat (koniec 2020 – koniec 2023) wzrosło  aż o 47 proc. – z 23,9 mld zł do 35,2 mld zł” – przekazał Bank Pekao.

W 2018 roku Magdalena Zmitrowicz rozpoczęła pracę w Banku Pekao S.A. jako dyrektor zarządzająca w Departamencie Bankowości Korporacyjnej a od 1 grudnia 2018 roku została powołana na stanowisko wiceprezesa zarządu.

Wideo Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce. Jak to jest z intuicją sprawiedliwościową? INTERIA.PL

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *