Kadrowe zmiany na kolei. Wybrano nowego prezesa PKP PLK

Piotr Wyborski został nowym prezesem PKP PLK. Wyborski był już oddelegowany do pełnienia tej funkcji w połowie lutego, gdy odwołano cały zarząd kolejowej spółki. Zdjęcie

Wybrano nowego prezesa PKP PLK. Zdj. ilustracyjne /Karol Makurat /Reporter

Wybrano nowego prezesa PKP PLK. Zdj. ilustracyjne /Karol Makurat /Reporter Reklama

Rada Nadzorcza PKP PLK powołała na prezesa zarządu spółki Piotra Wyborskiego – poinformowała kolejowa spółka w piątkowym komunikacie.

W komunikacie podano, że wybór Piotra Wyborskiego na stanowisko prezesa, w opinii rady nadzorczej PKP PLK, jest gwarancją efektywnego działania spółki, należytego utrzymania stanu sieci kolejowej, sprawnego prowadzenia procesu inwestycyjnego i stałego poprawiania stanu bezpieczeństwa na kolei.

Jak poinformowano, Wyborski to menedżer, z kompetencjami we wdrażaniu programów restrukturyzacyjnych, czy optymalizacji procesów. Zarządzał takimi funkcjami biznesowymi jak utrzymanie infrastruktury, operacje, finanse, IT, zakupy, logistyka i produkcja.

Reklama

Nowy prezes PKP PLK jest jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej. Posiada dyplom międzynarodowej organizacji ACCA, zrzeszającej profesjonalistów zajmujących się finansami, rachunkowością i zarządzaniem.

Wyborski karierę zawodową rozpoczął w 2001 roku w firmie audytorskiej Ernst & Young. W latach 2013 – 2016 związany z PKP Polskimi Liniami Kolejowymi SA na stanowiskach pełnomocnika zarządu oraz członka zarządu – dyrektora ds. utrzymania infrastruktury. W latach 2017 – 2021 pracował na stanowiskach menedżerskich w firmie Thales, a ostatnio w zarządzie firmy Kross SA.

W połowie lutego odwołano cały zarząd PKP PLK

W połowie lutego rada nadzorcza zarządcy infrastruktury kolejowej odwołała cały zarząd spółki. Odwołani zostali wtedy prezes Ireneusz Merchel, wiceprezes Mirosław Skubiszyński oraz członkowie zarządu: Arnold Bresch, Radosław Celiński, Grzegorz Kurdziel i Piotr Majerczak. Merchel był prezesem PKP PLK od marca 2016 r.

PKP PLK to w 100 proc. spółka Skarbu Państwa, zarządca krajowej infrastruktury kolejowej. Przedsiębiorstwo odpowiada za zarządzanie państwową siecią linii kolejowych oraz za zarządzanie i synchronizacją ruchu. Spółka odpowiada również za opracowywanie i aktualizowanie rozkładu jazdy pociągów w skali całego kraju.

***

Wideo Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce. „Wydarzenia”: Koniec z zerowym VAT-em na żywność Polsat News

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *