H&M zamyka kolejne sklepy. Wiemy, gdzie zniknie 28 salonów

Szwedzka sieć odzieżowa H&M poinformowała o zamknięciu jednej piątej swoich sklepów w Hiszpanii – podaje portal dlahandlu.pl. W związku z redukcją placówek stacjonarnych, zwolnionych ma zostać 588 pracowników sieci. Zdjęcie

H&M poinformował o zamknięciu jednej piątej sklepów w Hiszpanii /ERIC PIERMONT / AFP /

H&M poinformował o zamknięciu jednej piątej sklepów w Hiszpanii /ERIC PIERMONT / AFP / Reklama

H&M ogłosił plan zamknięcia jeden piątej sklepów w Hiszpanii. – Reorganizacja jest związana z poprawą doświadczeń zakupowych w naszych sklepach, aktywnym poszukiwaniem nowych możliwości i podejmowaniem świadomych decyzji o zamknięciu placówek, jeśli to konieczne – podała szwedzka sieć odzieżowa.

H&M zamyka kolejne sklepy w Hiszpanii

H&M potwierdził Reutersowi, że zamkniętych zostanie 28 placówek. Detalista za powody zamykania kolejnych sklepów stacjonarnych, tym razem w Hiszpanii, podaje kwestie organizacyjne, ekonomiczne, a także produkcyjne. O sprawie informują m.in. związki zawodowe CCOO i UGT, jednak również nie podają szczegółowych powodów, dla których podjęto takie kroki. 

Reklama

Można się jednak domyślać, że za kolejnymi zamknięciami stacjonarnych placówek H&M stoi trudna sytuacja w branży odzieżowej. Klienci nie tylko ograniczają kupno nowych ubrań z powodu wysokich cen i inflacji, ale także coraz częściej przenoszą swoje zakupy do sieci, przez co utrzymywanie dużych sklepów stacjonarnych dla firm odzieżowych staje się nierentowne.  

Cięcia H&M przeprowadził również w Niemczech – to jeden z najbardziej dotkniętych zmianą strategii krajów. Podobne kroki podjął również konkurent H&M – Zara. W ubiegłym roku sieć zdecydowała się na zamknięcie kilku sklepów w Polsce, po to, by bardziej skoncentrować się na sprzedaży online.

Szwedzki gigant odzieżowy zwolni 588 pracowników

Redukcja placówek H&M w Hiszpanii oznacza, że do zwolnienia pójdzie spora część pracowników, którzy do tej pory znajdowali zatrudnienie u szwedzkiego giganta. Zwolnionych ma zostać 588 pracowników. 

Z rocznego raportu finansowego H&M wynika, że sieć w Hiszpanii ma 133 sklepy i zatrudnia tam prawie 4000 osób. W obecnych, trudnych czasach dla sprzedaży, priorytetem dla firmy ma być „posiadanie sklepów we właściwych lokalizacjach i utrzymanie konkurencyjności oraz konsekwentna ocena asortymentu”. 

W listopadzie 2022 roku firma H&M ogłosiła globalny plan redukcji 1500 miejsc pracy, mający na celu obniżenie kosztów operacyjnych. Wcześniej, już w 2021 roku, firma zmniejszyła liczbę zatrudnionych w Hiszpanii o 400 osób.

Wideo Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce. „Prezydenci i premierzy” o inflacji. „Zgodnie z podręcznikiem, to trzeba by było poczekać” Polsat News

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *