Disney jak Netflix. To już koniec ze współdzieleniem konta

Disney idzie w ślady Netfliksa. Platforma streamingowe zakaże współdzielenia konto na swoich platformach Hulu, Disney+ oraz ESPN+. Już wiadomo, od kiedy miałyby wejść nowe zasady. Zdjęcie

Disney+ zakaże współdzielenia kont /123RF/PICSEL

Disney+ zakaże współdzielenia kont /123RF/PICSEL Reklama

Disney, podobnie jak Netflix, który jako pierwszy w branży zdecydował się na podobny ruch, zakaże dzielenia się hasłami do konta. Jak podaje portale wirtualnemedia.pl, zakaz współdzielenia kont obejmie usługi streamingowe Hulu, Disney+ oraz ESPN+. 

Chociaż klienci Disneya mogą nie być zadowoleni z nowej polityki, amerykańska stacja informacyjna CNN przypomina, że podobny krok opłacił się Netfliksowi. W ubiegłym tygodniu firma podała, że w ostatnim kwartale 2023 roku liczba abonamentów pobiła dotychczasowy rekord.

Reklama

Koniec z dzieleniem haseł. Disney idzie w ślady Netflixa

W środę w mailu do subskrybentów Hulu Disney poinformował, że zacznie „dodawać ograniczenia w udostępnianiu konta poza domem” – podaje CNN. Zmiany miałyby się zacząć 14 marca.

Zgodnie z umową zawieraną przy kupnie subskrypcji w Hulu, Disney+ i ESPN+, Disney może analizować to, jak użytkownicy używają swoich konto, żeby upewnić się, czy klienci przestrzegają zasad udostępniania haseł. Konta osób naruszających te warunki mogą zostać ograniczone lub zamknięte – przypomina CNN. Na razie nie wiadomo, na jakie dokładnie kroki będzie się decydowała firma.

Nowa polityka Disneya. Już nie podzielisz się kontem

O tym, że Disney może zdecydować się na ten krok, mówiło się już jakiś czas temu. W sierpniu dyrektor generalny firmy Bob Iger wskazywał, że Disney zajmie się tą kwestią w tym roku. – Uznaliśmy to za prawdziwy priorytet – powiedział Iger komentując wyniki finansowe Disneya za trzeci kwartał fiskalny. – Uważamy, że jest szansa, aby to pomogło nam w rozwoju naszej działalności – dodał. 

Jak wskazuje CNN, oczekuje się, że Iger oficjalnie ogłosi zmiany w polityce dotyczącej haseł 7 lutego. Wtedy Disney poda wyniki finansowe za pierwszy kwartał roku podatkowego. W Stanach Zjednoczonych to okres od października do grudnia. 

Wideo Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce. Przestępcy, a nie więźniowie polityczni INTERIA.PL

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *