Dino zatrudnia. Sieciówka szuka 900 osób do pracy w marketach

Dino prężnie się rozrasta. Sieć zamknęła 2023 rok z liczbą 2406 sklepów w całym kraju, a liczba pracowników przebiła już 40 tys. osób. Tylko w drugiej połowie 2023 roku w sklepach sieci pracę znalazło 5 tys. osób. Jednak rekrutacja wciąż trwa. Praca w Dino czeka na kolejne 900 osób i to tylko w sklepach. Zdjęcie

Dino zatrudnia. Sieciówka szuka 900 osób do pracy w marketach. /fotokon /123RF/PICSEL

Dino zatrudnia. Sieciówka szuka 900 osób do pracy w marketach. /fotokon /123RF/PICSEL Reklama

  • Dino prężnie się rozwija. Sieć idzie po 2,5 tys. sklepów w całej Polsce, w ramach marki pracuje już ponad 40 tys. osób.
  • Sieć poszukuje obecnie kolejnych osób do pracy. Tylko do sklepów potrzeba ponad 900 pracowników na różnych stanowiskach.
  • W ogłoszeniach o pracę w Dino nie sposób znaleźć jednak widełek płacowych. Wiadomo jednak, że średnia wypłata w sieci nie odbiega mocno od średniej w branży.

Dino rośnie z miesiąca na miesiąc. Sukces Dino widać choćby przez pryzmat tego, że założyciel sieci, Tomasz Biernacki, jest jednym z najmajętniejszych Polaków wedle zestawienia „Forbes”. Sieć już przebiła liczbę 2400 sklepów i bardzo możliwe, że w 2024 roku dobije do 2500 placówek w Polsce. Jednak zwiększa się nie tylko liczba samych sklepów, ale i pracowników.

Reklama

Praca w Dino czeka. Do sklepów poszukują nie tylko kasjerów

Praca w Dino to nie tylko sklepy, ponieważ na stronie Dino oferty znajdują się w czterech kategoriach:

  1. market,
  2. magazyn,
  3. centrala,
  4. praca w terenie.

Jednak zdecydowanie najwięcej ofert pracy dotyczy właśnie marketów. Obecnie Dino szuka ponad 930 osób do zapełnienia załóg swoich placówek. Zatrudnienie dotyczy przede wszystkim stanowiska „praca w markecie”, co należy generalnie rozumieć jako stanowisko kasjera. Nie brak jednak także ofert pracy dla kierowników marketów, czy „mobilnych kasjerów-sprzedawców”, którzy pracować mogą w kilku marketach na terenie jednego województwa. Niestety przy żadnej z ofert, niezależnie od tego, jakiego stanowiska dotyczy, nie sposób znaleźć informacji o wypłacie.

Ile zarabia pracownik Dino?

Choć Dino nie pokazuje widełek płacowych, jeszcze w ubiegłym roku w ogłoszeniu o pracę dla kasjera zamieszczonym na jednym z portali ogłoszeniowych wskazano kwotę 3710 zł brutto, czyli około 2850 zł netto. W ubiegłym roku 3700 zł brutto było średnią pensją wypłacaną kasjerom w marketach w Polsce, czyli ponad 100 zł więcej od obowiązującej płacy minimalnej.

Branżowy portal Wiadomości Handlowe wskazuje, że średnia płaca w Dino w 2023 roku wynosiła blisko 3900 zł brutto i mowa tutaj o ogólnej średniej. Dla porównania w Biedronce taka średnia dobijała do 4600 zł brutto, a w Lidlu 5100 zł brutto.

Od 1 stycznia płaca minimalna w Polsce wynosi 4242 zł brutto i zatrudniony na umowę o pracę na pełen etat nie może zarobić mniej. Oczywiście, jeśli osoba pracuje na mniej niż pełen etat, zarobi odpowiednio mniej.

Przemysław Terlecki 

Wideo Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce. ”Szczerze o pieniądzach”: Czas na deregulację Polsat News

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *