Czekolada dla dawców krwi to przeżytek? Dostają chałwę i majonezy

Z uwagi na to, że Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie postanowiło zapewnić krwiodawcom wybór, proponując jako posiłek regeneracyjny nie tylko czekoladę, lecz także majonez i chałwę. Okazuje się, że w pierwszym dniu akcji darczyńcy krwi chętniej wybierali właśnie ten nietypowy zestaw niż czekolady. Zdjęcie

Krwiodawcy z Krakowa zamiast czekolady mogą dostać majonez i chałwę /Piotr Kamionka /Reporter

Krwiodawcy z Krakowa zamiast czekolady mogą dostać majonez i chałwę /Piotr Kamionka /Reporter Reklama

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie oferuje osobom oddającym krew zestawy składające się z majonezów i chałw. Skąd pomysł na taką akcję? 

Majonezy i chałwy za oddanie krwi

– Osobie, która oddała krew, musimy zapewnić posiłek regeneracyjny o wartości 4,5 tys. kalorii. Tyle kalorii ma dziewięć czekolad. Tyle samo kalorii mają też dwa 310-mililitrowe majonezy i trzy 50-gramowe chałwy – powiedziała we wtorek dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK) w Krakowie lek. Beata Mazurek. – Nasi darczyńcy mogą wybrać zestaw czekolad lub zestaw złożony z majonezów i chałw – dodała. 

Reklama

– Póki co większym zainteresowaniem cieszą się majonezy i chałwy – wyjaśniła lek. Mazurek. W pierwszym dniu akcji, do godz. 15, tylko w centrum przy ulicy Rzeźniczej w Krakowie, pracownicy wydali 35 zestawów czekolad i 63 zestawy majonezu i chałw. 

Krwiodawcy są zaskoczeni. Akcja cieszy się powodzeniem

Krwiodawcy nie kryją zaskoczenia. Szczegółami na temat akcji dzielą się w mediach społecznościowych, mówiąc, że to „świetna opcja przed świętami”. Krakowskie centrum po raz pierwszy organizuje taką akcję. 

Pakiety majonezów i chałw we wtorek trafiły też do wszystkich stacjonarnych oddziałów terenowych RCKiK w Małopolsce. Należy mieć na uwadze, że podczas akcji wyjazdowych poboru krwi i w punktach mobilnych można dostać jedynie tradycyjne czekolady

Dyrektor RCKiK wyjaśniła, że przed Wielkanocą zainteresowanie krwiodawstwem przeważnie wzrasta, jednak po tym okresie maleje. – Szpitale zawsze potrzebują krwi. Wszystkich zapraszamy do oddawania tego cennego daru – dodała.

Na ten moment nie ma jeszcze decyzji, czy pakiety majonez plus chałwa będą oferowane po Wielkanocy

Wideo Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce. Jak to jest z intuicją sprawiedliwościową? INTERIA.PL

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *