Były poseł PiS odwołany. Krzysztof Zaremba nie będzie już prezesem stoczni

Były poseł PiS Krzysztof Zaremba nie będzie już prezesem Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia w Szczecinie – poinformował w sobotę wiceminister infrastruktury Arkadiusz Marchewka. Z rady nadzorczej spółki została z kolei odwołana Małgorzata Jacyna-Witt, zachodniopomorska radna do niedawna związana z PiS. „Nadchodzi czas profesjonalistów” – napisał wiceminister. Zdjęcie

Krzysztof Zaremba i Małgorzata Jacyna-Witt nie będą już pracować w Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia w Szczecinie /Sebastian Nowik/Reporter, Marek Szandurski/East News /

Krzysztof Zaremba i Małgorzata Jacyna-Witt nie będą już pracować w Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia w Szczecinie /Sebastian Nowik/Reporter, Marek Szandurski/East News / Reklama

Krzysztof Zaremba z wykształcenia jest politologiem. Był posłem IV i V kadencji Sejmu (2001-2007). Wówczas był członkiem Platformy Obywatelskiej. W wyborach w 2007 roku uzyskał mandat senatorski. W 2010 roku przeszedł do klubu PiS, a w 2011 roku został członkiem tej partii. W latach 2015-2019 ponownie był posłem na Sejm. Niedługo po tym, gdy nie uzyskał reelekcji, w 2020 roku, został prezesem Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia w Szczecinie. 

Odwołanie Krzysztofa Zaremby to efekt zmian w Funduszu Rozwoju Spółek – spółce Skarbu Państwa, do której należy Morska Stocznia Remontowa Gryfia i Stocznia Szczecińska „Wulkan”. Teraz w stoczni Gryfia dojdzie do audytu, a nowy zarząd ma zostać wybrany w konkursie. 

Reklama

Nadchodzi czas profesjonalistów! Małgorzata Jacyna-Witt nie zasiada już w Radzie Nadzorczej Stoczni Gryfia, a Krzysztof Zaremba nie jest już prezesem tej stoczni. Czas na audyt i nowy zarząd wybrany w konkursie. Nie ma tu miejsca na partyjne nominacje, jest za to na zawodowców i ciężką pracę. Dopilnuję tego” – napisał w sobotę na swoim profilu w serwisie X (dawniej Twitter) wiceminister infrastruktury Arkadiusz Marchewka z Koalicji Obywatelskiej. 

Rozwiń

Krzysztof Zaremba i Małgorzata Jacyna-Witt odwołani z władz stoczni Gryfia

Wraz z Krzysztofem Zarembą stanowisko straciła Małgorzata Jacyna-Witt, zachodniopomorska radna do niedawna związana z PiS. W Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia w Szczecinie była członkinią rady nadzorczej. 

W lipcu 2022 roku zachodniopomorska radna zasłynęła w mediach społecznościowych wpisem o grze w golfa. Opublikowała zdjęcie z pola golfowego i pisała, że jest „elitą”. 

„Jak tam chłopcy z Platformy Obywatelskiej? Haratacie w pospolitą gałę?” – pytała we wpisie, który zniknął z jej konta. Później Małgorzata Jacyna-Witt przeprosiła za swoje słowa.

„Wszystkich, których obraziłam moim wpisem o mojej grze w golfa – serdecznie przepraszam. Nie było moim celem wywyższanie się, czy 'darcie nosa’. Wręcz przeciwnie! Szanuję wszystkich i serdecznie namawiam do zdrowego trybu życia. Chyba w tym namawianiu trochę przesadziłam” – napisała. 

Po wspomnianym incydencie radna została zawieszona w prawach członka PiS decyzją Jarosława Kaczyńskiego. W listopadzie ubiegłego roku Małgorzata Jacyna-Witt poinformowała, że złożyła rezygnację z członkostwa w partii. „Tak, złożyłam rezygnację z bycia członkiem PiS po 15 miesiącach oczekiwania na decyzję partyjnej Komisji Dyscyplinarnej” – ogłosiła na swoim profilu w serwisie X. 

Wideo Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce. ”Szczerze o pieniądzach”: Czysta motoryzacja Polsat News

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *