Były dyrektor TVP stracił posadę w państwowym banku. Pracował tam od wyborów

Jarosław Olechowski, były szef Wiadomości TVP, przestał pełnić funkcję doradcy zarządu Banku Pekao – informuje Business Insider Polska. Od rozstania z publicznym nadawcą na początku 2023 r. Olechowski pracował w kilku spółkach powiązanych ze Skarbem Państwa. Zdjęcie

Jarosław Olechowski nie jest już doradcą zarządu Banku Pekao. Były dyrektor TAI pozostaje jednak doradcą innej publicznej spółki /123rf.com; Paweł Wodzyński/East News /

Jarosław Olechowski nie jest już doradcą zarządu Banku Pekao. Były dyrektor TAI pozostaje jednak doradcą innej publicznej spółki /123rf.com; Paweł Wodzyński/East News / Reklama

Jako pierwszy sprawę opisał serwis businessinsider.com.pl. Z jego ustaleń wynika, że Jarosław Olechowski stracił stanowisko doradcy zarządu w banku Pekao. Instytucja ta jest pośrednio związana ze Skarbem Państwa, ponieważ jej głównymi akcjonariuszami są PZU oraz Polski Fundusz Rozwoju.  

Olechowski miał doradzać zarządowi Pekao od jesieni 2023 r., ale na pewno pracę dostał jeszcze przed październikowymi wyborami. Wcześniej przez wiele lat był on związany z TVP, gdzie pełnił funkcję dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej oraz szefa Wiadomości.

Reklama

Olechowski rozstał się z TVP w kwietniu. A i tak zdążył zarobić w cztery miesiące okrągłą sumę

Z publicznym nadawcą rozstał się jednak w kwietniu 2023 r. Zaraz po tym otrzymał on pracę jako doradca społeczny w Ministerstwie Aktywów Państwowych, kiedy resortem kierował Jacek Sasin. Następnie porzucił to stanowisko i został zatrudniony jako pełnomocnik zarządu ds. mediów i komunikacji w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

Rozstanie z Pekao nie jest jednak dla Olechowskiego równoznaczne z przejściem na bezrobocie. Pozostaje on nadal doradcą zarządu spółki Enea Innowacje, będącej podmiotem zależnym od państwowego dystrybutora i producenta energii, czyli Enei S.A.

Olechowski przez wiele lat zajmował się dziennikarstwem. Pracował m.in. dla „Newsweeka” czy „Rzeczpospolitej”. Od 2008 r. był zatrudniony w TVP, gdzie rozpoczął pracę jako reporter „Wiadomości”. W 2017 r. otrzymał awans i kierował tym programem, natomiast od 2018 r. był dyrektorem w TAI. To właśnie ta praca wydawała się najbardziej intratną ze wszystkich.

Jak wynika z informacji, które pod koniec 2023 roku podał poseł rządzącej koalicji Dariusz Joński, Olechowski miał zarobić w ubiegłym roku w TVP łącznie ok. 1,4 mln złotych (pracował w telewizji do kwietnia – red.). W sumie w latach 2020-2023 Olechowski miał zaś zarobić w publicznej telewizji prawie 5 milionów złotych.

Wideo Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce. „Wydarzenia”: Prawie 400 tys. osób po 65 roku życia. Rośnie lista dłużników wśród seniorów Polsat News

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *