Biedronka zmienia swoje parkingi. Klientów czeka niespodzianka

Biedronka już wprowadza zmiany na swoich parkingach. Klientów sieciówki czeka zaskoczenie związane z nowymi urządzeniami, które Biedronka stawia pod sklepami. Dyskonter chce tak rozwinąć swoje parkingi, by do końca 2024 roku zmienionych zostało kilkaset parkingów przy sklepach. Zdjęcie

Biedronka zmienia swoje parkingi. Klientów czeka niespodzianka. /Przemysław Terlecki /INTERIA.PL

Biedronka zmienia swoje parkingi. Klientów czeka niespodzianka. /Przemysław Terlecki /INTERIA.PL Reklama

  • Biedronka przygotowała niespodziankę na parkingach. Zadowoleni będą klienci z samochodami elektrycznymi.
  • Wraz z firmą Powerdot do końca 2024 roku Biedronka chce postawić 600 stacji ładowania pojazdów.
  • Urządzenia pojawiają się nie tylko na parkingach sieciówki w dużych miastach, ale i na prowincji.

Biedronka w 2023 roku ogłosiła rozpoczęcie współpracy z firmą Powerdot w celu wyposażenia parkingów pod sklepami w stacje ładowania samochodów elektrycznych. Na początku roku sieć ogłosiła, że postawiła już 214 takich punktów pod 56 sklepami w całej Polsce. Ich liczba systematycznie wzrasta, a do końca 2024 roku pojawić się ma 600 ładowarek pod Biedronkami w całej Polsce.

Reklama

Biedronka zaskoczyła klientów. Niejeden parking ma już stację ładowania pojazdów

Biedronka stawia ładowarki do elektrycznych aut wraz z firmą Powerdot, która odpowiada za zaplecze technologiczne tego przedsięwzięcia oraz kwestię dokumentacji i pozwoleń. Jak wskazuje sieciówka, montaż 600 ładowarek do końca 2024 roku trzykrotnie zwiększy istniejącą w Polsce infrastrukturę szybkiego ładowania pojazdów o mocy przekraczającej 100 kW.

Każda z takich stacji ładowania na parkingach Biedronki operuje mocą 120 kW. Biedronka podkreśla, że jej celem jest takie rozmieszczenie stacji ładowania w Polsce, by możliwe było poruszanie się po kraju, korzystając wyłącznie z jej ładowarek. Z tego powodu urządzenia montowane są już również w mniejszych miejscowościach jak Dynów, Gubin i Jasień.

Zdjęcie

Ładowarka na parkingu Biedronki ustawiona we współpracy z firmą Powerdot. /Przemysław Terlecki /INTERIA.PL

Ładowarka na parkingu Biedronki ustawiona we współpracy z firmą Powerdot. /Przemysław Terlecki /INTERIA.PL

Ładowarki elektryczne na parkingach Biedronki. Średnio stawiana jest jedna dziennie

Za skorzystanie z ładowarki zapłacić można kartą w miejscu ładowania. Płatność może również odbyć się kodem QR bez rejestracji, a także kartą RFiD w ramach roamingu. Jak zastrzega Powerdot, do rozliczenia się za skorzystanie ze stacji ładowania nie trzeba instalować żadnej aplikacji.

– Nie zwalniamy tempa budowy szybkich stacji ładowania aut elektrycznych przy sklepach sieci Biedronka. Biorąc pod uwagę dotychczasowe postępy w pracach, każdego dnia stawiamy co najmniej jedną nową stację i takie tempo chcemy utrzymać w kolejnych miesiącach – mówił jeszcze w styczniu Grigoriy Grigoriev dyrektor Powerdot.

Zdjęcie

Ładowarka firmy Powerdot ustawiona na parkingu sklepu z widokiem na Biedronkę. /Przemysław Terlecki /INTERIA.PL

Ładowarka firmy Powerdot ustawiona na parkingu sklepu z widokiem na Biedronkę. /Przemysław Terlecki /INTERIA.PL

Biedronka i Powerdot chwalą się największym systemem ładowania aut prądem stałym

Plany sieci Biedronka i Powerdot są ambitne – efektem współpracy ma być powstanie największego systemu ładowania aut prądem stałym w Polsce. Kierowcy samochodów elektrycznych będą mogli skorzystać z ładowania za pomocą trzech złączy:

  • CCS,
  • ChaDemo,
  • Type 2.

Przemysław Terlecki 

Wideo Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce. ”Szczerze o pieniądzach”: Sztuka komunikacji Polsat News

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *