Biedronka wypłaci specjalną premię. Przelew będzie słodko-gorzki

Przed świętami Wielkanocnymi pracownicy sieci Biedronka mają otrzymać specjalną premię. Ta jest wypłacana co roku i też każdorazowo jest coraz wyższa. W 2023 r. przelew wynosił 3750 zł brutto, a jak zauważa portal wiadomoscihandlowe.pl, w tym roku dodatek ma być jeszcze bardziej okazały. Słodko-gorzką informacją dla pracowników sklepów może być jednak fakt, że ich pracodawca postanowił na koniec marca wydłużyć dla klientów godziny otwarcia placówek. Zdjęcie

Przed świętami Wielkanocnymi pracownicy sieci Biedronka mają otrzymać specjalną premię. Ta będzie wyższa niż rok temu /123RF/PICSEL

Przed świętami Wielkanocnymi pracownicy sieci Biedronka mają otrzymać specjalną premię. Ta będzie wyższa niż rok temu /123RF/PICSEL Reklama

Jak wskazuje na swoich łamach branżowy serwis wiadomoscihandlowe.pl, Biedronka w wewnętrznym komunikatorze pracowniczym ogłosiła, że nagroda im. E.A. Soaresa dos Santosa zostanie w tym roku wypłacona przed zbliżającymi się świętami. Jest to coroczna premia, którą otrzymują zatrudnieni na stanowiskach niemenedżerskich. Tych w 2023 r. było blisko 60 tysięcy osób.

Biedronka wypłaci pracownikom premie. Będą wyższe niż rok temu

Jednocześnie ta premia co roku jest coraz wyższa. Jeszcze w 2021 r. wynosiła 2500 zł brutto, następnie wzrosła do 2800 zł, natomiast przed dwunastoma miesiącami pracownicy zatrudnieni na pełen etat otrzymali 3750 zł brutto. Tegoroczny przelew ma być natomiast większy, o czym pracodawca poinformował w podsumowaniu ubiegłego roku.

Reklama

Warunkiem, jaki należało spełnić przy poprzednich edycjach wspomnianej nagrody było m.in. zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę od 1 kwietnia danego roku – w tym najpewniej ten wymóg przesunie się miesiąc do tyłu. Dodatkowo pracownik nie mógł przebywać wcześniej na zwolnieniu lekarskim lub urlopie dłuższym niż 180 dni.

Jednocześnie wysokość przelewu była zależna od wymiaru pracy. Kwota 3750 zł w 2023 r. trafiała na konta osób pracujących na pełen etat. Natomiast im mniej godzin w miesiącu dany pracownik miał wpisane w umowie, tym proporcjonalnie jego premia była niższa.

Dodatkowy przelew to jedno. Pracownicy sieci będą musieli dłużej pracować

Taki dodatek ma osłodzić pracownikom przedświąteczny okres, który oznacza dla nich czas wytężonej pracy. Klienci mogą robić duże zakupy szczególnie, że przez najbliższy weekend wizyta w sklepie będzie utrudniona. Wspomniana Biedronka ogłosiła, że w Wielką Sobotę 30 marca jej placówki będą działać do 13:30, natomiast w niedzielę i poniedziałek sklepy będą zamknięte. 

Jednak wspomniana sieć także przygotowała się na większe zainteresowanie klientów. Premia to jedno, ale w tym tygodniu – od 25 do 29 marca – jej sklepy będą działać nie do godziny 22, a do 23. Poszczególne placówki mają nawet być czynny jeszcze dłużej. Dlatego premia na kontach pracowników może mieć słodko-gorzki posmak.

Wideo Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce. „Szczerze o pieniądzach”: Kobiety na rynku pracy Polsat News

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *