Aldi obniża ceny swoich produktów. Wcześniej zrobiła to Biedronka

Aldi idzie krokiem swoich konkurentów i obniża ceny kilkuset produktów. O obniżkach sieć poinformowała w specjalnym komunikacie. Co kupimy taniej? Między innymi mięso, nabiał czy mrożonki. Obniżeniu uległy także ceny artykułów niespożywczych, takich jak ręczniki kuchenne czy papier toaletowy. Redukcje cen sięgają nawet 30 proc. Wcześniej na podobny ruch zdecydowała się Biedronka. Zdjęcie

Aldi obniżył ceny 500 produktów /INA FASSBENDER / AFP /AFP

Aldi obniżył ceny 500 produktów /INA FASSBENDER / AFP /AFP Reklama

  • Aldi obniżył ceny 500 produktów w swoich sklepach.
  • Obniżki w Aldi mają miejsce tuż po tym, jak produkty przecenił bezpośredni konkurent niemieckiego dyskontera – portugalska Biedronka.
  • Jak podkreśla sieć, obniżki cen nie mają charakteru promocyjnego.
  • Aldi oświadczyło także, że dobór towarów objętych obniżką cen może zmieniać się w czasie.

Tuż po tym, jak w połowie tygodnia Biedronka obniżyła ceny 360 produktów w swoich sklepach, obniżki ogłosił także inny dyskont, niemiecki Aldi. – Lista produktów z obniżonymi cenami będzie sukcesywnie prezentowana we wszystkich kanałach, a z czasem także rozbudowywana o kolejne produkty – zapowiada sieć i dodaje, że dobór towarów objętych obniżką cen może zmieniać się w czasie

Reklama

O obniżkach cen w Biedronce informowaliśmy w Interii. Taniej można kupić m.in. parówki, majonez, pomidory, kawę, pomarańcze czy chemię. Sieć ogłosiła również wprowadzenie voucherów na zakupy. Aby je otrzymać, trzeba jednak spełnić podstawowy warunek – wydać odpowiednią kwotę na zakupy w dyskoncie oraz posiadać kartę Moja Biedronka.

Obniżki w połowie stycznia ogłosiła również Ikea – do końca roku szwedzkie sklepy z meblami i wyposażeniem wnętrz obniżą ceny nawet 5 tys. artykułów. Przeceny mają być „nową strategią” zdobywania klientów. 

Aldi obniża ceny 500 produktów. Klienci ograniczają zakupy w dyskontach

Aldi również szuka sposobów na zachęcenie klientów do robienia zakupów w swoich sklepach. A to muszą robić wszystkie dyskonty różnymi sposobami. Sytuacja na rynku jest trudna – konsumenci ograniczają wydatki, ponieważ w ich domowe budżety wciąż uderzają inflacja, wysokie raty kredytów czy rosnące koszty życia.   

Z danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny (GUS) wynika, że IV kwartale 2023 roku dynamika konsumpcji zmniejszyła się do ok. -0,1 proc. r/r z 0,8 proc. w III kw. Do tego doszły również słabe dane o sprzedaży detalicznej za okres od listopada do grudnia ubiegłego roku. 

W grudniu dynamika sprzedaży detalicznej w przedsiębiorstwach zatrudniających powyżej 9 osób obniżyła się do 0,5 proc. r/r wobec 2,6 proc. w listopadzie i kształtowała się znacząco poniżej konsensu rynkowego (4,6 proc.).

Jakie produkty w Aldi kupimy taniej?

Aldi zapewnia, że obniżki cen 500 produktów mają „pomóc klientom w zarządzaniu ich portfelami i przyczynić się do wprowadzenia oszczędności w budżetach domowych”. – Dziś promocje często nie wystarczą, by zaspokoić wszystkie potrzeby. Dlatego kolejny raz obniżamy ceny aż 500 podstawowych produktów – mówi Łukasz Janota, dyrektor ds. wsparcia zarządzania kategoriami ALDI Polska.

Które produkty Aldi objął obniżkami? Jak podaje sieć, cięcia dotyczą praktycznie całego asortymentu. Taniej kupimy produkty z kategorii: mięso (między innymi kiełbasa myśliwska, szynka, schab, parówki czy filet z piersi indyka), nabiał (sery, jogurty, śmietana), pieczywo (chleby, bagietki, donuty), produkty śniadaniowe (kawa, konfitura, musli), mrożonki, przekąski, napoje czy produkty gospodarstwa domowego (papier toaletowy, ręczniki kuchenne, papier do pieczenia)

Jak zapowiada Aldi, cięcia cen produktów nie mają charakteru promocyjnego, a są stałymi działaniami dyskontera mającymi na celu ułatwienie klientom oszczędzania.

Wideo Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce. „Prezydenci i premierzy” o inflacji. „Zgodnie z podręcznikiem, to trzeba by było poczekać” Polsat News

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *