800 plus. Nowy nabór wniosków, ZUS podał termin. Chodzi o nowy okres wypłat

Aby dalej otrzymywać świadczenie 800 plus, rodzice będą musli złożyć nowe wnioski o świadczenie na kolejny okres rozliczeniowy. Chodzi o okres od 1 czerwca 2024 do 31 maja 2025 roku. Termin składania wniosków zbliża się wielkimi krokami, a Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) podał już konkretną datę. Wnioski nie będą również przyjmowane w urzędach – będzie je można składać wyłącznie drogą elektroniczną. Zdjęcie

/JAAP ARRIENS / NurPhoto / NurPhoto via AFP /

/JAAP ARRIENS / NurPhoto / NurPhoto via AFP / Reklama

Wnioski o świadczenie wychowawcze 800 plus będzie można składać od 1 lutego – poinformował Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Chodzi o nowy okres świadczeniowy, który potrwa od 1 czerwca 2024 do 31 maja 2025 roku. – Wnioski będzie można składać wyłącznie drogą elektroniczną – zapowiada rzecznik ZUS Paweł Żebrowski. 

800 plus. ZUS: Wnioski tylko przez internet

Rzecznik ZUS poinformował, że Zakład jest gotowy do akcji przyjmowania nowych wniosków na świadczenie 800 plus. Wnioski będzie można złożyć elektronicznie na kilka sposób.  

Pierwszym sposobem jest skorzystanie z bezpłatnej aplikacji mZUS. Można jej używać na urządzeniach mobilnych – telefonach komórkowych i tabletach z systemami operacyjnymi Android i iOS. – Należy ją pobrać ze sklepów Google Play oraz App Store. Aplikacja mZUS zawiera funkcje, które przyspieszają wypełnienie wniosku o 500 plus – wyjaśnia rzecznik ZUS. Dotyczy to tych osób, które składały wniosek w poprzednim okresie rozliczeniowym i został on im przyznany.

Reklama

Wnioski o 800 plus. Przez aplikację mZUS szybciej

Zakład podkreśla, że złożenie wniosku o 800 plus przez aplikację mZUS, może pozwolić zaoszczędzić sporo czasu. – Taki wniosek zostanie automatycznie uzupełniony na podstawie wcześniejszych danych. W razie potrzeby klient może je edytować – wyjaśnia Żebrowski.

Jak zapewnia ZUS, „funkcje aplikacji mZUS znacznie przyspieszają wypełnienie wniosku, który można wysłać szybko i wygodnie przez tablet lub telefon„.  

Jest jeszcze jeden sposób na złożenie wniosku o 800 plus. Wniosek można wypełnić na komputerze za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portalu Emp@tia oraz bankowości elektronicznej banków.  

Podobnie, jak w przypadku aplikacji mZUS, jeżeli dzieci są zgłoszone do ubezpieczenia zdrowotnego w ZUS, to klient może w kreatorze wniosku pobrać ich dane (m.in. PESEL, datę urodzenia) automatycznie. Dzięki temu nie trzeba wpisywać ich ręcznie.

Rozwiń

800 plus to świadczenie wychowawcze na dziecko, które nie ukończyło 18 roku życia, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę. Dodatek wypłacany jest co miesiąc. Od 1 stycznia 2024 świadczenie wypłacane jest w kwocie 800 zł. Do 31 grudnia 2023 r. rodzice otrzymywali 500 zł (Rodzina 500 plus).

Wideo Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce. „Prezydenci i premierzy” o inflacji. „Zgodnie z podręcznikiem, to trzeba by było poczekać” Polsat News

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *