W Szpitalu Wojewódzkim w Jastrzębiu-Zdroju doszło do zdarzenia, w którym osoba zaatakowała przy użyciu noża pracowników medycznych i hospitalizowanych pacjentów. Ordynator oddziału gastroenterologicznego, który został poszkodowany, poradził sobie z obezwładnieniem agresora.
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju
Agnieszka Kazimierczuk
Jak podają media, w konsekwencji napaści z użyciem noża, cztery osoby doznały obrażeń – były to pielęgniarka, szef oddziału gastroenterologii oraz dwie pacjentki.
Reklama Reklama
Na terenie placówki medycznej prowadzone są działania policyjne pod nadzorem prokuratury.
Sprawca znajduje się w posiadaniu policji. Według informacji przekazanych przez TVN24, jest to mężczyzna w wieku około dwudziestu kilku lat, pozostający pod tak silnym wpływem alkoholu, że funkcjonariusze nie byli w stanie nawiązać z nim komunikacji.
Kierownictwo szpitala potwierdziło, że napastnik użył niebezpiecznego narzędzia w ataku na personel i pacjentów. Jeden z poszkodowanych i rannych ordynator oddziału go obezwładnił i przytrzymał do momentu przybycia służb.
Pielęgniarka doznała powierzchownych urazów, natomiast pozostałe trzy osoby mają znaczące rany kłute w obrębie klatki piersiowej i szyi, jedna z nich wymagała interwencji chirurgicznej. Ich stan jest poważny, lecz ustabilizowany.
