Była małopolska kuratorka Barbara Nowak porównuje WOŚP do Hitlerjugend

Była małopolska kuratorka oświaty Barbara Nowak skomentowała na platformie X pomysł Lewicy, która zaproponowała, aby patronem Ochotniczych Hufców Pracy została WOŚP. Obecnie jest nim Jan Paweł II.
Była małopolska kuratorka Barbara Nowak porównuje WOŚP do Hitlerjugend - INFBusiness

Barbara Nowak

Foto: Wikimedia Commons, Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International license, fot. Silar

Po utworzeniu rządu Donalda Tuska Ochotnicze Hufce Pracy trafiły pod kontrolę ministerstwa rodziny, pracy i polityki społecznej, którym kieruje posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

Pierwszym ruchem nowego kierownictwa resortu było odwołanie dotychczasowego komendanta OHP. Była nim posłanka PiS, dawniej Kukiz’15, Małgorzata Zwiercan, która zasłynęła głosowaniem za Kornela Morawieckiego. Ma ją zastąpić działacz lewicy z Żar, Radosław Pogorzelec. 

Miałby się także zmienić patron Ochotniczych Hufców Pracy. Niektóre media informują, że Lewica chce, aby obecnego patrona  OHP, którym jest Jan Paweł II, zastąpiła Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Barbara Nowak o WOŚP, ZSRR i NDSAP

Ten ostatni pomysł skomentowała w mediach społecznościowych Barbara Nowak. Była małopolska kuratorka oświaty, nazywając go „jedynie słusznym”.

„Nie jeden dzień, a cały rok młodzież będzie kwestować na rzecz Złotego Melona” – napisała Nowak.

„Wulgarnie demoralizowana może stać się młodzieżową szpicą ideologii lgbt, jak pionierzy w ZSRR czy Hitlertjugend przy NSDAP” – dodała była kuratorka.

Barbara Nowak odwołana przez Barbarę Nowacką

Odwołanie Barbary Nowak ze stanowiska małopolskiej kuratorki oświaty było jedną z pierwszych decyzji Barbary Nowackiej, która po wygranych przez koalicje wyborach parlamentarnych objęła resort edukacji.

– Dziś mamy przyjemność poinformować, że czarny czas dla edukacji, średniowiecze, które wam próbowano zaprowadzić w Małopolsce w postaci pani kurator Nowak właśnie się skończyło – powiedziała Nowacka, ogłaszając swoją decyzję.

Była małopolska kuratorka Barbara Nowak porównuje WOŚP do Hitlerjugend - INFBusiness Polityka Barbara Nowak nie jest już kuratorem w Małopolsce. Nowacka: Średniowiecze się skończyło

Pani Barbara Nowak zajmowała się absolutnie nie tym, czym powinna zajmować się kurator oświaty – mówiła na konferencji prasowej minister edukacji Barbara Nowacka.

Barbara Nowak w okresie pełnienia funkcji kuratorki oświaty wielokrotnie wywoływała oburzenie kontrowersyjnymi wypowiedziami.

Po przyjęciu przez Sejm, w którym wówczas większość miał PiS, tzw. lex Czarnek, ustawy, która m.in. w rękach kuratorów zostawiała decyzję o tym, która z organizacji pozarządowych będzie mogła prowadzić zajęcia w szkołach, Nowak stwierdziła, że „nareszcie dzieci będą w szkołach bezpieczne”.

Sprzeciwiała się temu, by lekcje religii były na pierwszej lub ostatniej godzinie lekcyjnej, bo jej zdaniem „deprecjonuje to i przedmiot, i katechetów”, oraz  edukacji włączającej. Twierdziła, że umieszczanie dzieci ze specjalnymi potrzebami w szkołach masowych jest przejawem „lewackiej utopii” i „szkodzi wszystkim dzieciom”.

Krytykowała także obowiązek szczepień na Covid-19, nazywając je „niepotwierdzonym eksperymentem”, za  co ówczesny minister zdrowia Adam Niedzielski żądał jej dymisji. Ostatnio zasłynęła wypowiedzią o nauce masturbacji w szwedzkich przedszkolach, w związku z czym interweniowała ambasada tego kraju w Polsce.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *