Zestawy natryskowe do małych i dużych łazienek

Zestawy natryskowe do małych i dużych łazienek - INFBusiness

Coraz chętniej w naszych domach korzystamy z kabiny prysznicowej. To idealne rozwiązanie do niewielkich łazienek, ale także większych salonów kąpielowych, w których możemy cieszyć się przestrzenią i bogatym programem funkcjonalnym. Jednym z najpopularniejszych elementów wyposażenia tej strefy łazienki są przesuwne zestawy natryskowe.

Natrysk kojarzy się z nowoczesną łazienką. Jednak odwrotnie niż kiedyś, nie myślimy o nim wyłącznie w kontekście szybkiej kąpieli. Chociaż statystycznie zużywamy tu mniej wody, śmiało możemy cieszyć się doznaniami płynącymi z obcowania z nią w takim samym stopniu, jak w wannie. Rączki natryskowe oferują bowiem różne rodzaje strumienia (od delikatnych po silne, masujące), zmienia się także ich wielkość. Prysznic jako element łazienki jest szczególnie lubiany przez architektów. Daje bowiem wiele możliwości aranżacyjnych, wśród których warto wymienić kabiny walk-in, rozwiązania w różnych kolorach profili czy brodziki zlicowane z podłogą i odpływami liniowymi. Niezależnie od tego, jakim metrażem łazienki dysponujemy, możemy w niej zaaranżować wygodną i komfortowo wyposażoną kabinę prysznicową. Niezawodnym elementem jej wyposażenia będą przesuwne zestawy natryskowe, wśród których możemy wybierać modele zróżnicowane zarówno pod względem wzornictwa, jak i funkcjonalności.

Zestawy natryskowe do małych i dużych łazienek - INFBusiness

Ponadczasowa klasyka

Zestawy natryskowe do małych i dużych łazienek - INFBusiness

Oferta zestawów natryskowych jest bardzo szeroka. Różnią się one od siebie przede wszystkim kształtem rączki prysznicowej, liczbą strumieni i sposobem ich przełączania, czy w końcu rodzajem wykończenia. Niezmiennie najpopularniejszą propozycją do łazienek pozostają jednak zestawy chromowane. Idealnie pasują do baterii w tym kolorze i bez problemu wpasowują się w aranżację wielu łazienek.

Jednym z tego typu ponadczasowych wyborów będzie natrysk przesuwny 3-funkcyjny Vigo. Posiada aż trzy rodzaje strumienia: deszcz, masaż i mieszany, które pozwalają na wybór ulubionej formy kąpieli. Ciekawie wygląda także design tego modelu – okrągła rączka prysznicowa łączy się tu z drążkiem o przekroju prostokąta. Długość drążka wynosi 65,5 cm i umożliwia dowolne ustawienie wysokości natrysku. Co istotne, rączka prysznicowa wyposażona jest w system FerroEasyClean, który pozwala na łatwe usunięcie kamienia wapiennego. Vigo świetnie sprawdzi się w bardzo różnych stylach aranżacyjnych łazienki. Jego kompaktowy rozmiar sprawia, że świetnie wygląda zarówno w przestronnej, jak i niewielkiej kabinie prysznicowej.

Inną ciekawą propozycją w klasycznym chromie będzie natrysk przesuwny 1-funkcyjny Quadro. Wyróżnia się on zgeometryzowanym kształtem rączki prysznicowej (wyposażonej w system FerroEasyClean), co nadaje mu wyjątkowo nowoczesny charakter. Elementem zestawu jest praktyczna, płaska półka na kosmetyki z regulacją mocowania. To propozycja dla tych, którzy szukają ergonomicznych rozwiązań o niebanalnym designie.

Zestawy natryskowe do małych i dużych łazienek - INFBusiness

Coś specjalnego

Zdarza się, że aranżacja naszej łazienki wymaga wyboru rozwiązań specjalnych. Mogą wyróżniać się one np. kolorem lub kształtem. I tak, do łazienki w klasycznym stylu wyposażonej w armaturę z kolekcji Retro New, proponujemy natrysk przesuwny Retro w kolorze chrom. To model ze stylizowanymi maskownicami mocowań, krzyżowymi pokrętłami i charakterystyczną rączką prysznicową z elementami z białej porcelany. Idealna propozycja do łazienek klasycznych czy glamour. Chociaż rączka prysznicowa w zestawie Retro ma inspirowany dawnym stylem design, to nie zabrakło w niej nowoczesnych rozwiązań. Wyposażono ją bowiem w system FerroEasyClean, który pozwala na łatwe usunięcie kamienia wapiennego.

Zestawy natryskowe do małych i dużych łazienek - INFBusiness

Modna czarna armatura wymaga dopasowanego pod względem stylu i koloru zestawu natryskowego. Do baterii Vitto VerdeLine w czarnym macie proponujemy natrysk przesuwny Phila Black. To elegancki zestaw prysznicowy w wykończeniu czarny mat. Oprócz metalowego drążka wyposażony jest w jednofunkcyjną, okrągłą rączkę prysznicową z systemem Auto Clean. Odpowiada on za jej samoczynne czyszczenie z osadu wapiennego. Natrysk Phila Black z odpowiednio dobraną armaturą pozwoli stworzyć wyjątkowo spójną i przyciągającą wzrok aranżację.

Przesuwne zestawy natryskowe to propozycje wyjątkowo uniwersalne. Wystarczy dobrać do nich odpowiednią armaturę – prysznicową, termostatyczną czy wannowo-prysznicową, by cieszyć się funkcjonalną i komfortową kąpielą. To także rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się w różnych sytuacjach aranżacyjnych, np. tam, gdzie kabina jest zbyt mała, by zmieściło się ramię deszczowni albo w przypadku korzystania z natrysku w wannie. I chociaż do przestronnych kabin prysznicowych coraz częściej wybieramy bardziej okazałe zestawy z deszczownią, ich klasyczne formy i w tym wypadku cieszą się powodzeniem. Wystarczy tylko odpowiednio dobrać je do potrzeb użytkowników łazienki.

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *