Targi Ekotech to dobry kierunek. Musisz tam być

Targi Ekotech to dobry kierunek. Musisz tam być - INFBusiness

Już od 10 do 11 kwietnia w Targach Kielce odbędzie się kolejna 24. edycja Targów Ekotech – miejsce spotkań przedstawicieli samorządów, pracowników administracji publicznej z wydziałów zajmujących się gospodarką komunalną oraz wiodących firm z tego sektora. Głównymi obszarami poruszanymi podczas wydarzenia są zagadnienia związane z gospodarowaniem odpadami, recyklingiem i ekologią. W tym samym czasie zaplanowano święto budownictwa infrastrukturalnego Autostrada Nowa Infrastruktura, a także biogospodarcze zawody Hackathon.

 

Targi Ekotech to dobry kierunek. Musisz tam być - INFBusiness

Innowacje branży komunalnej

Targi Ekotech to jedyne takie wydarzenie gromadzące w jednym miejscu kilkudziesięciu wiodących producentów z branży, prezentujących swoje najnowsze osiągnięcia i rozwiązania. Bogata i różnorodna oferta targów pozwoli odwiedzającym na odkrycie nowinek technologicznych, które nie tylko mogą zrewolucjonizować działanie samorządów, ale również przyczynić się do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Wystawcy kwietniowych targów Ekotech nieustannie wprowadzają innowacje, które rewolucjonizują branżę komunalną, a prezentowane przez nich technologie zwiększają efektywność recyklingu i przyczyniają się do ochrony środowiska. Od 10 do 11 kwietnia w Targach Kielce będzie można zapoznać się z ofertą m.in.  takich firm jak: Synerbia, zajmująca się szeroko rozumianą cyfryzacją gospodarki odpadowej oraz R3polska producent automatów zwrotnych na puszki aluminiowe i opakowania PET – Smart RVM. Do grona Wystawców należy również firma Katalizator – ekspert w dziedzinie redukcji LZO, EmiPro z wieloletnim doświadczeniem na rynku pomiarów, badań, opracowań i ekspertyz środowiskowych oraz ELTE Group odpowiadająca za rozwiązania umożliwiające firmom komunalnym i samorządom zarządzanie gospodarką odpadami. Wśród firm prezentujących nowości podczas nadchodzącej edycji targów Ekotech nie zabraknie m.in.: firmy Elkoplast z inteligentnym koszem na odpady zasilanym energią elektryczną, Bartesko z elektrycznym pojazdem transportowym EWTW 2.02 z osprzętem komunalnym, firmy Synerbia z platformą followX, czyli systemem planowania i monitorowania transportów, a także Szczot-tech ze szczotką do chwastów w ulepszonej wersji. Firma Zeppelin Polska zaprezentuje kilka najnowszych maszyn, w tym m.in. w pełni elektryczną, bezemisyjną zamiatarkę, a także ładowarkę teleskopową.

Targi Ekotech to dobry kierunek. Musisz tam być - INFBusiness

O trendach i wyzwaniach sektora odpadów podczas merytorycznych spotkań na targach Ekotech

W programie Ekotech zaplanowano szereg konferencji i seminariów. O planowanych zmianach, trendach i wyzwaniach stojących przed sektorem odpadów będzie mowa na Międzynarodowym Forum Gospodarki Odpadami, a z inicjatywy Departamentu Środowiska i Gospodarki Odpadami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego odbędzie się konferencja pn. „Razem tworzyMY Ekoświętokrzyskie” nt. gospodarki o obiegu zamkniętym. Polskie Stowarzyszenie Stacji Demontażu Pojazdów Eko-Auto oraz firma Ekolog planują dwa spotkania „Ekolog dla samorządów” poświęcone m.in. sporządzaniu dokumentów strategicznych dla samorządów, planowaniu zasobów energetycznych w gminach oraz kwestii porzuconych samochodów na ulicach miast, a także „Ekolog dla firm” na temat audytu środowiskowego. O wyzwaniach dla konsumenta i biznesu związanych z wprowadzeniem systemu kaucyjnego będą rozmawiać uczestnicy debaty organizowanej przez spółkę PolKa-Polska Kaucja. Spotkanie umożliwi wymianę doświadczeń i dyskusji nt. znaczenia wprowadzenia systemu kaucyjnego w Polsce. Eksperci z branży odpowiedzą na pytania dotyczące zarówno obowiązków producentów, handlu, a także wszystkim konsumentów. Okazją do dyskusji o wyzwaniach dla recyklingu jakim są panele fotowoltaiczne i baterie litowo-jonowe będzie spotkanie organizowane przez Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu. Stowarzyszenie Forum Recyklingu Samochodów FORS organizuje wydarzenie poświęcone najnowszym trendom i przepisom w branży recyklingu pojazdów. Wśród atrakcji dodatkowych na targach będą cogodzinne pokazy zastosowania i funkcjonalności Ekozgniatarek na stoisku EuroCentrum-Polska, a także konkursy z nagrodami dla odwiedzających targi na stoisku firmy SANTRADE – Centrum Maszyn do Recyklingu.

Targi Ekotech to dobry kierunek. Musisz tam być - INFBusiness

Ekotechowa strefa współpracy z Ukrainą

W trakcie targów Ekotech w Targach Kielce powstanie stoisko narodowe firm z Ukrainy organizowane przez Centrum Ekologii i Promocji Gospodarczej oraz Polsko-Ukraińskie Centrum Gospodarcze. W Ekotechowej strefie współpracy z Ukrainą zaplanowano spotkania przedstawicieli włodarzy miast i gmin z Ukrainy z reprezentantami władz miasta Kielce i lokalnego biznesu. Rozmowy zaproszonych gości dotyczyć będą m.in. dostosowania rozbudowy ukraińskich miast oraz miasteczek do standardów unijnych, w obszarze działalności społecznej, socjalnej, edukacyjnej, medycznej, sanitarnej, ekologicznej, w zakresie rozwoju dróg lokalnych i krajowych, rozwoju ośrodków wspierania biznesu, modernizacji zaplecza komunalnego i technicznego, budownictwa itd.

Zapraszamy do udziału w Targach Ekotech od 10 do 11 kwietnia 2024 roku w Targach Kielce, którym towarzyszą Targi Autostrada Nowa Infrastruktura, a także biogospodarcze zawody Hackathon.

Wstęp na targi jest bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza rejestracja dostępna na stronie www.targikielce.pl/ekotech

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *