Nowy wiceminister w rządzie Donalda Tuska. Promuje pojazdy elektryczne

Krzysztof Bolesta zostanie nowym wiceministrem w rządzie Donalda Tuska. Bolesta został powołany przez premiera na stanowisko podsekretarza stanu w resorcie klimatu i środowiska (na wniosek minister Pauliny Henning-Kloski). Zdjęcie

Krzysztof Bolesta został nowym wiceministrem klimatu /Tomasz Jastrzębowski /Reporter

Krzysztof Bolesta został nowym wiceministrem klimatu /Tomasz Jastrzębowski /Reporter Reklama

Premier Donald Tusk powołał na wniosek minister klimatu i środowiska Pauliny Hennig-Kloski Krzysztofa Bolestę na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska – poinformował w piątek resort w komunikacie.

Ministerstwo podkreśliło, że Bolesta posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe z zakresu polityki klimatyczno­‑energetycznej oraz mobilności.

Krzysztof Bolesta zajmował się polityką klimatyczną

Dodano, że nowy wiceminister, to mianowany urzędnik Komisji Europejskiej, w której pracował od 2004 r. do 2012 r., a także w latach 2020-2024. Od 2000 r. do 2004 r. wspierał negocjacje akcesyjne oraz dostosowania Polski do wymagań UE w obszarach „energia” oraz „badania i rozwój” – przekazano.

Reklama

Bolesta w latach 2012-2015 był członkiem gabinetu politycznego dwóch ministrów środowiska. Dodano, że był też negocjatorem drugiego europejskiego pakietu energetyczno-klimatycznego. Pełnił ponadto funkcję doradcy Prezydenta RP na COP19 (Konferencja Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu).

Nowy wiceminister w latach 2016-2018 r. był dyrektorem ds. badań w centrum analitycznym Polityka Insight. Jest też współzałożycielem organizacji pozarządowej – Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych, w której pracował jako wiceprezes od 2018 r. do 2020 r.

Ministerstwo wskazało, że Bolesta był też uczestnikiem dwóch euroatlantyckich programów wymiany, międzynarodowego programu dla liderów Departamentu Stanu US oraz programu German-American Marshall Fund.

W 2014 r. został odznaczony przez prezydenta srebrnym Krzyżem za zasługi dla umacniania i rozwoju integracji europejskiej. 

***

Wideo Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce. Przestępcy, a nie więźniowie polityczni INTERIA.PL

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *