Nowe nazwisko w zarządzie CPK. Dariusz Kuś zarządzał wrocławskim lotniskiem

Zarząd Centralnego Portu Komunikacyjnego uzupełnił nowo powołany członek – podała spółka na swojej stronie internetowej. Dariusz Kuś został wybrany spośród pięciu kandydatów w postępowaniu kwalifikacyjnym ogłoszonym 22 stycznia. Przez ostatnich 16 lat (2007-2023) był prezesem Portu Lotniczego Wrocław. Co ciekawe, jeszcze niedawno w branży mówiono, że ostanie on nowym prezesem spółki Polskie Porty Lotnicze w miejsce Stanisława Wojtery. Zdjęcie

Dariusz Kuś, były prezes wrocławskiego lotniska, został członkiem zarządu spółki CPK /Maciej Witkowski /Reporter

Dariusz Kuś, były prezes wrocławskiego lotniska, został członkiem zarządu spółki CPK /Maciej Witkowski /Reporter Reklama

Jak czytamy na stronie internetowej CPK, Kuś odpowiadał m.in. za zaprojektowanie, organizację finansowania, budowę i przeniesienie działalności wrocławskiego lotniska do nowej lokalizacji, a później za realizację inwestycji.

Dariusz Kuś jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego i Graduate School of Banking w Kolorado. Pracował w firmach inwestycyjnych jako dyrektor ds. inwestycji oraz zasiadał w zarządzie Banku Współpracy Europejskiej. Wcześniej był również dyrektorem Departamentu Bankowości Korporacyjnej w Kredyt Banku i Departamentu Skarbu w Banku Zachodnim WBK. 

Reklama

Co ciekawe, jeszcze niedawno w branży nieoficjalnie spekulowano, że Dariusz Kuś będzie nowym prezesem spółki Polskie Porty Lotnicze w miejsce Stanisława Wojtery. Pikanterii tym pogłoskom dodawał fakt, że to właśnie Stanisław Wojtera doprowadził do odwołania Kusia z zarządu wrocławskiego lotniska.

Zmiany w spółce CPK idą pełną parą

To kolejna zmiana w Zarządzie CPK – przypomina na swojej stronie spółka celowa powołana do spraw realizacji inwestycji w megalotnisko. „19 stycznia Rada Nadzorcza CPK odwołała Mikołaja Wilda, Prezesa CPK i Radosława Kantaka, Członka Zarządu ds. inwestycji kolejowych.  Jednocześnie Przewodniczący Rady Nadzorczej Filip Czernicki został oddelegowany na okres trzech miesięcy do pełnienia funkcji Prezesa Zarządu. W składzie Zarządu Spółki CPK pozostał Andrzej Alot, który odpowiada za sprawy finansowe” – czytamy.

Jak dodaje spółka, w ciągu ostatnich dni doszło też do kolejnej zmiany w Radzie Nadzorczej CPK1 lutego pełnomocnik rządu ds. CPK Maciej Lasek, działający jako Zgromadzenie Wspólników CPK, powołał Zbigniewa Szafrańskiego do pełnienia funkcji Członka Rady Nadzorczej.  

Wideo Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce. ”Szczerze o pieniądzach”: Idą lepsze czasy dla przedsiębiorców Polsat News

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *