Następca Daniela Obajtka już w tym tygodniu? Padł termin

Nowy prezes Orlenu być może zostanie wybrany już w najbliższy poniedziałek 18 marca – wynika z informacji portalu money.pl. Nazwisko nowego szefa jednej z najważniejszych polskich spółek najpóźniej poznamy w tym tygodniu. Do konkursu o stanowisko szefa PKN Orlen stanęło 260 kandydatów. Zdjęcie

Media: Jeszcze w tym tygodniu poznamy nazwisko nowego szefa Orlenu - następcę Daniela Obajtka /Piotr Molecki/East News /East News

Media: Jeszcze w tym tygodniu poznamy nazwisko nowego szefa Orlenu – następcę Daniela Obajtka /Piotr Molecki/East News /East News Reklama

Po tym jak Daniel Obajtek – wbrew zapewnieniom, że po przejęciu władzy przez nową koalicję, sam poda się do dymisji – decyzją rady nadzorczej został odwołany ze stanowiska 1 lutego, a stanowisko oficjalnie stracił z dniem 5 lutego. 

6 lutego walne zgromadzenie akcjonariuszy Orlenu zdecydowało o wymianie składu rady nadzorczej. Zostali z niej odwołani nominaci z czasów rządów PiS, w tym jej przewodniczący – Wojciech Jasiński, który był swego czasu prezesem Orlenu. Na czele nowej rady stanął prof. Wojciech Popiołek.

Pełniącym obowiązki prezesa (p.o.) Orlenu 6 lutego został Witold Literacki, ekspert w dziedzinie finansów i podatków, absolwent Uniwersytetu Śląskiego i studiów MBA.

Reklama

260 kandydatów na szefa Orlenu

Nowa rada nadzorcza koncernu konkurs na stanowiska prezesa Orlenu, wiceprezesów i członków zarządu ogłosiła 14 lutego. 

Nowego szefa Orlenu niemal na pewno poznamy jeszcze w tym tygodniu – wynika z informacji money.pl ze źródeł zbliżonych do Ministerstwa Aktywów Państwowych (MAP). Nowy szef jednej z najważniejszych polskich spółek zostanie wyłoniony spośród 260 kandydatów, którzy zgłosili się w konkursie na dziewięciu członków zarządu.

Decyzja dot. wyboru nowego prezesa Orlenu najprawdopodobniej zostanie ogłoszona w poniedziałek 18 marca.

Lista kandydatów na poszczególne stanowiska w zarządzie miała powstać do 7 marca, a do spotkań kandydatów z zespołami rady nadzorczej miało dojść w dniach 11-16 marca. Orlen informował, że wyboru członków zarządu rada ma dokonać w tygodniu po 18 marca” – podaje serwis. Jeżeli rzeczywiście tak by się stało, oznaczałoby to dotrzymanie zapowiedzianego terminu.

Nadesłane zgłoszenia na nowego szefa Orlenu w ostatnich tygodniach analizował Komitet Nominacji i Wynagrodzeń rady nadzorczej spółki.

Wideo Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce. „Polska to nasza brama do UE”. Ambasador Uzbekistanu o współpracy między naszymi krajami INTERIA.PL

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *