Malbork. Zabytkowy dom z XIX wieku na sprzedaż, jest cena wywoławcza

Raz na jakiś czas na polskim rynku nieruchomości pojawiają się prawdziwe „perełki” architektury, wymagające pewnego wkładu finansowego. Właśnie tak jest w przypadku zabytkowego domu w Malborku, który będzie do kupienia już za kilka miesięcy. Cena wywoławcza za nieruchomość pochodzącą z lat 90. XIX wieku to ponad 1,1 mln zł. Zdjęcie

Zabytkowy budynek w Malborku na sprzedaż. Pochodzi z lat 90. XIX wieku. Źródło: Google maps (zdj. pochodzi z 2012 r.) /

Zabytkowy budynek w Malborku na sprzedaż. Pochodzi z lat 90. XIX wieku. Źródło: Google maps (zdj. pochodzi z 2012 r.) / Reklama

Jak podaje malbork.naszemiasto.pl, władze Malborka ogłosiły zamiar sprzedaży jednej z bardzo charakterystycznych nieruchomości, czyli domu pochodzącego z lat 90. XIX wieku. Choć miasto rozważało pozyskanie środków finansowych i zaadaptowanie obiektu wpisanego do gminnej i wojewódzkiej ewidencji zabytków do własnych potrzeb, niedawno podjęto decyzję o sprzedaży zabudowanej działki. 

Zabytkowy dom na sprzedaż. Cena wywoławcza to ponad 1,1 mln zł

Władze Malborka ogłosiły, że na sprzedaż trafi zabytkowy dom przy ul. Żeromskiego 43 w Malborku. Budynek jest wpisany do ewidencji zabytków prowadzonej przez miasto, a także do wojewódzkiego wykazu obiektów zabytków, którym zarządzają konserwatorzy z Gdańska. 

Reklama

Portal podaje, że ostatni remont polegający na częściowym odnowieniu elewacji wymianie stolarki przeprowadzono około 30 lat temu. Zabytkowy dom znajduje się na działce o powierzchni 0,0790 ha.

Portal podkreśla, że po remoncie budynek mógłby być „zadbaną perłą architektury”. – Walory budynku widać gołym okiem i na pewno wiele osób zachwyca się ścianami i rysunkiem rygla, w którym widać belki i słupy oraz krzyże św. Andrzeja w narożach budynku. Piękne są też werandy i murowana wieżyczka – czytamy na malbork.naszemiasto.pl.

Początkowo magistrat rozważał zaadaptowanie domu na własne potrzeby, co jednak wymagałoby poczynienia znacznych nakładów finansowych. Ostatecznie zdecydowano się na poszukiwanie inwestora, który wyremontuje budynek. Nieruchomość znajduje się na terenie zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej.

Zdjęcie

Cena wywoławcza za budynek z lat 90. XIX wieku wynosi 1 136 632 zł. Źródło: Google maps (zdj. pochodzi z 2012 r.) /

Cena wywoławcza za budynek z lat 90. XIX wieku wynosi 1 136 632 zł. Źródło: Google maps (zdj. pochodzi z 2012 r.) /

Jakie prace w budynku będzie musiał wykonać przyszły właściciel? – Największy kłopot jest wewnątrz. Fachowcy mówią, że należałoby zacząć prace od środka, wymienić instalacje, ogrzewanie, ocieplić, ale od wewnątrz. Dopiero później można byłoby szukać środków na wymianę elewacji – mówił na początku ubiegłego roku Marek Charzewski burmistrz Malborka, którego słowa przytacza dziennikbaltycki.pl. 

Cena wywoławcza wynosi 1 136 632 zł, a termin przetargu został wyznaczony na 1 lipca 2024 r. 

Wideo Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce. Jak to jest z intuicją sprawiedliwościową? INTERIA.PL

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *