Majątek Magdaleny Biejat. Tyle zgromadziła kandydatka na prezydenta stolicy

Magdalena Biejat będzie kandydatką Lewicy w wyborach na prezydenta Warszawy. Biejat jest obecnie wicemarszałkinią Senatu. Jej oświadczenie majątkowe sprawia wrażenie klarownego – nie ma w nim papierów wartościowych, działek inwestycyjnych, ani zaciągniętych kredytów. Jakim majątkiem dysponuje Magdalena Biejat? Zdjęcie

Magdalena Biejat podczas ubiegłorocznych wyborów parlamentarnych /Tomasz Jastrzębowski /Reporter

Magdalena Biejat podczas ubiegłorocznych wyborów parlamentarnych /Tomasz Jastrzębowski /Reporter Reklama

Szefowa klubu parlamentarnego Lewicy Anna Maria Żukowska poinformowała, że kandydatką ugrupowania na prezydenta Warszawy będzie Magdalena Biejat, obecnie wicemarszałkini Senatu. Współprzewodnicząca partii Razem może w wyborach liczyć na poparcie ruchów miejskich, w tym stowarzyszenia Miasto Jest Nasze.

Majątek Magdaleny Biejat – mieszkanie, samochód i niewielkie oszczędności

Z oświadczenia majątkowego Madaleny Biejat złożonego w listopadzie ub.r. wynika, że ma „oszczędności w walucie polskiej” w wysokości 6,3 tys. zł. Ponadto senator Biejat zgromadziła 11,20 euro i 25,66 funtów jako oszczędności w walutach obcych. 

Reklama

W rubryce „papiery wartościowe” nie znajdziemy konserwatywnych depozytów w skarbowych obligacjach czy odważnych inwestycji w akcje lub jednostki funduszy.

Magdalena Biejat nie jest udziałowcem spółek i nie nabyła też żadnych nieruchomości od jednostek samorządu terytorialnego.

Kandydatka Lewicy nie prowadzi również działalności gospodarczej ani nie zasiada w zarządach i radach nadzorczych spółek. Nie ma też gospodarstwa rolnego (jest Warszawianką).

Majątek M.Biejat: spore mieszkanie i kilkuletnia Toyota

Kandydatka Lewicy na prezydenta Warszawy posiada spore mieszkanie (o powierzchni 90 metrów), które wyceniła na milion złotych (jest jego współwłaścicielką).

Z oświadczenia majątkowego Magdaleny Biejat dowiadujemy się ponadto, że posiada hybrydową Toyotę Auris (2017), a jej dochody zadeklarowane jesienią ub.r. to przeszło 124 tys. zł z uposażenia poselskiego i dieta parlamentarna przekraczająca 37 tys. zł. Wicemarszałkini Senatu nie ma zobowiązań pieniężnych powyżej 10 tys. zł. 

Magdalena Biejat kandydatką Lewicy w wyborach na prezydenta Warszawy

„Kandydatką Lewicy w wyborach na prezydenta Warszawy będzie Magdalena Biejat, która otrzyma też wsparcie stowarzyszenia Miasto Jest Nasze i innych ruchów miejskich. W środę odbędzie się konferencja z prezentacją kandydatki i otwarcie kampanii – poinformowała we wtorek przewodnicząca klubu Lewicy Anna Maria Żukowska.

W poprzedni poniedziałek Magdalena Biejat w rozmowie z PAP przyznała, że jest zainteresowana kandydowaniem na prezydenta Warszawy. Pytana o to, kiedy poznamy kandydata lub kandydatkę Lewicy i kto nim będzie odpowiedziała: „jestem przekonana, że będzie to kobieta i że ta informacja zostanie przedstawiona opinii publicznej bardzo szybko, jeszcze w tym tygodniu”.

***

Wideo Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce. Jak rozwiązać problem Trybunału Konstytucyjnego? INTERIA.PL

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *