Kolejne grupowe zwolnienia w Krakowie. Redukcja 270 etatów

Krakowski oddział Octopus Energy Group rozpoczął grupowe zwolnienie pracowników. Pierwsi zatrudnieni mieli już otrzymać wypowiedzenia. Firma zajmująca się detalicznym rynkiem w handlu energią elektryczną planuje zredukować około 270 etatów – informuje portal halokraków.pl. Oddział w Krakowie zatrudnia niewiele ponad 300 osób. Ci, którzy nie tracą teraz pracy, mają gwarantowane zatrudnienie tylko do jesieni. Zdjęcie

Krakowskie biuro Octopus Energy Group zwalnia większość pracowników. Resztę na jesieni /123RF/PICSEL

Krakowskie biuro Octopus Energy Group zwalnia większość pracowników. Resztę na jesieni /123RF/PICSEL Reklama

Istniejący od 2015 r. Octopus Energy Group to dawny, brytyjski Shell Energy Retail – część koncernu zajmująca się energią odnawialną i specjalizująca się w zrównoważonej energii. Shell pozbył się jej w 2023 roku. Umowa między Shellem a Octopusem została zawarta w czerwcu tego samego roku. Na jej mocy Octopus Energy przejął obsługę 1,4 mln klientów indywidualnych w Wielkiej Brytanii, Holandii i Niemczech.

Niedawno inaugurował biuro

W Krakowie koncern otworzył swoje biuro pod koniec grudnia ubiegłego roku. Zatrudniał ponad 300 osób i był drugim, największym oddziałem w całej spółce. Nowo otwarty pion obsługiwał 1,5 miliona klientów. Zatrudnieni w dziale zapewniają, że firma nie informowała pracowników o planowanej redukcji etatów. Zapowiedziała jedynie, że o swoich zamiarach podzieli się z nimi w styczniu. 

Reklama

Według informacji krakowskich mediów, grupowe zwolnienie dotykają zatrudnionych w trzech działach – obsługi klienta, finansów i business operation. W marcu pracę ma stracić około 270 osób. Ci, którzy zostaną, mają cieszyć się zatrudnieniem do jesieni. Wtedy pożegnają się z firmą – donosi portal bankier.pl. 

Redukcje już trwają

Proces zwalniania pracowników w krakowskim biurze Octopus Energy już się rozpoczął. Pierwszym pracownikom wręczono już wypowiedzenia – informuje halokraków.pl. W skład odprawy, oprócz ustawowego okresu wypowiedzenia, zwalniani otrzymują dodatkowo cztery miesięczne pensje.

Octopus Energy nie jest pierwszą firmą zwalniającą w Krakowie pracowników. Przed miesiącem pracę straciło 250 zatrudnionych w Aptiv, przedsiębiorstwie z sektora IT. A w połowie marca o zamiarze redukcji etatów poinformowało PepsiCo. Na listy bezrobotnych może trafić nawet 200 z 800 pracujących tam osób. 

Wideo Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce. „Szczerze o pieniądzach”: Kobiety na rynku pracy Polsat News

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *