Zielonogórscy funkcjonariusze zatrzymali obywatela Ukrainy, który w jednym z kanałów internetowych rzekomo groził prezydentowi Karolowi Nawrockiemu. W sobotę mężczyzna ma zostać postawiony przed prokuratorem.
Prezydent Karol Nawrocki podczas ceremonii przed Pomnikiem Radomskiego Czerwca 1976 w Radomiu
PAP, oprac. Jakub Czermiński
Zatrzymanym jest 36-letni obywatel Ukrainy.
Reklama Reklama
Jak poinformowała PAP młodsza aspirant Anna Baran z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, groźby skierowane pod adresem prezydenta RP pojawiły się podczas rozmowy na kanale internetowym. 36-letni obywatel Ukrainy prowadził konwersację z osobą o nierozpoznanej tożsamości. W trakcie opublikowanej w sieci rozmowy miały paść słowa, które funkcjonariusze zinterpretowali jako groźby pozbawienia życia prezydenta RP.
Przestępczość Atak z użyciem noża w szpitalu. 19-latek znajdował się pod wpływem substancji psychoaktywnych
Policja przedstawiła nowe dane dotyczące czwartkowego incydentu w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Jastrzębiu-Zdroju. Wstępne analizy wykazały…
Ujęto 36-letniego obywatela Ukrainy, który miał kierować groźby wobec prezydenta Karola Nawrockiego
– Funkcjonariusze wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze schwytali mężczyznę, który formułował groźby pod adresem prezydenta RP – przekazała w sobotę PAP funkcjonariuszka, potwierdzając, że zatrzymanym jest 36-letni obywatel Ukrainy.
Mężczyzna zostanie w sobotę doprowadzony do prokuratury.
Jak wyjaśniła młodsza aspirant Anna Baran, będzie on odpowiadał za naruszenie artykułu 226 Kodeksu karnego, który dotyczy publicznego znieważenia lub poniżenia organu konstytucyjnego Rzeczypospolitej Polskiej. Grozi za to kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub pozbawienie wolności do lat dwóch.
