Atak z użyciem noża w placówce medycznej w Jastrzębiu-Zdroju. Funkcjonariusze przekazali aktualne dane

Policja przedstawiła najnowsze doniesienia dotyczące środowego incydentu w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Jastrzębiu-Zdroju. Wstępne analizy ujawniły, że aresztowany 19-latek znajdował się pod wpływem środków odurzających. W wyniku zdarzenia obrażenia odniosły cztery osoby.

Atak z użyciem noża w placówce medycznej w Jastrzębiu-Zdroju. Funkcjonariusze przekazali aktualne dane 2

Foto: Adobe Stock

PAP, oprac. Przemysław Malinowski

Wydarzenie z użyciem niebezpiecznego narzędzia miało miejsce w czwartek po południu. Pokrzywdzeni to lekarz, opiekunka medyczna oraz dwie pacjentki.

Reklama Reklama

Według policji, 19-letni sprawca był pod działaniem substancji odurzających

– Ujęto 19-letniego mieszkańca Jastrzębia-Zdroju. Był trzeźwy. Wstępne badania potwierdziły obecność środków odurzających w jego organizmie – przekazała PAP st. asp. Halina Semik.

Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Jastrzębiu-Zdroju, Robert Ostrowski, zaznaczył, że napastnika obezwładnił i unieruchomił do czasu przybycia funkcjonariuszy lekarz, który sam został ranny. – Wykazał się niezwykłą odwagą – zaznaczył.

Trzy osoby z obrażeniami – lekarz i dwie pacjentki – doznały ran kłutych w okolicach klatki piersiowej, a jedna z nich dodatkowo w okolicy szyi. W czwartek wieczorem kierownik oddziału chirurgii, Artur Ploch, ocenił ich stan jako poważny, lecz stabilny. Ranna opiekunka medyczna odniosła obrażenia ręki.

Kierownik oddziału poinformował, że napastnik posługiwał się nożem; zaznaczył, że ostrze miało długość kilkudziesięciu centymetrów.

Przestępczość Atak nożownika w szpitalu w Jastrzębiu-Zdroju. Ranne cztery osoby

W Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Jastrzębiu-Zdroju napastnik zaatakował nożem personel medyczny i pacjentów. Ranny ordynator oddziału gast…

Reakcja Ministerstwa Zdrowia na incydent w Jastrzębiu-Zdroju

Ministerstwo Zdrowia wydało komunikat, w którym podkreśliło, że najważniejszym priorytetem jest zapewnienie opieki medycznej i powrotu do zdrowia poszkodowanym w zdarzeniu.

„Ministerstwo Zdrowia oraz śląski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia pozostają w stałym kontakcie z administracją wojewody, kierownictwem placówki medycznej oraz odpowiednimi służbami. Na bieżąco śledzimy rozwój sytuacji i jesteśmy gotowi udzielić wszelkiego niezbędnego wsparcia” – zapewniło Ministerstwo Zdrowia.

To kolejny przypadek ataku nożem na pracowników medycznych w województwie śląskim

Na początku czerwca Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu poinformowała o incydencie z udziałem 71-letniego mężczyzny, który groził nożem pracownikom tamtejszego szpitala. Ustalono, że był on pacjentem, któremu zwrócono uwagę na nieodpowiednie zachowanie. Wówczas wyjął nóż i zaczął grozić lekarzom oraz pielęgniarkom. Mężczyzna został zatrzymany. Przedstawiono mu zarzuty kierowania gróźb karalnych pod adresem personelu medycznego. Objęto go nadzorem policyjnym. 

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *