Policja przedstawiła najnowsze doniesienia dotyczące środowego incydentu w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Jastrzębiu-Zdroju. Wstępne analizy ujawniły, że aresztowany 19-latek znajdował się pod wpływem środków odurzających. W wyniku zdarzenia obrażenia odniosły cztery osoby.
PAP, oprac. Przemysław Malinowski
Wydarzenie z użyciem niebezpiecznego narzędzia miało miejsce w czwartek po południu. Pokrzywdzeni to lekarz, opiekunka medyczna oraz dwie pacjentki.
Reklama Reklama
Według policji, 19-letni sprawca był pod działaniem substancji odurzających
– Ujęto 19-letniego mieszkańca Jastrzębia-Zdroju. Był trzeźwy. Wstępne badania potwierdziły obecność środków odurzających w jego organizmie – przekazała PAP st. asp. Halina Semik.
Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Jastrzębiu-Zdroju, Robert Ostrowski, zaznaczył, że napastnika obezwładnił i unieruchomił do czasu przybycia funkcjonariuszy lekarz, który sam został ranny. – Wykazał się niezwykłą odwagą – zaznaczył.
Trzy osoby z obrażeniami – lekarz i dwie pacjentki – doznały ran kłutych w okolicach klatki piersiowej, a jedna z nich dodatkowo w okolicy szyi. W czwartek wieczorem kierownik oddziału chirurgii, Artur Ploch, ocenił ich stan jako poważny, lecz stabilny. Ranna opiekunka medyczna odniosła obrażenia ręki.
Kierownik oddziału poinformował, że napastnik posługiwał się nożem; zaznaczył, że ostrze miało długość kilkudziesięciu centymetrów.
Przestępczość Atak nożownika w szpitalu w Jastrzębiu-Zdroju. Ranne cztery osoby
W Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Jastrzębiu-Zdroju napastnik zaatakował nożem personel medyczny i pacjentów. Ranny ordynator oddziału gast…
Reakcja Ministerstwa Zdrowia na incydent w Jastrzębiu-Zdroju
Ministerstwo Zdrowia wydało komunikat, w którym podkreśliło, że najważniejszym priorytetem jest zapewnienie opieki medycznej i powrotu do zdrowia poszkodowanym w zdarzeniu.
„Ministerstwo Zdrowia oraz śląski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia pozostają w stałym kontakcie z administracją wojewody, kierownictwem placówki medycznej oraz odpowiednimi służbami. Na bieżąco śledzimy rozwój sytuacji i jesteśmy gotowi udzielić wszelkiego niezbędnego wsparcia” – zapewniło Ministerstwo Zdrowia.
To kolejny przypadek ataku nożem na pracowników medycznych w województwie śląskim
Na początku czerwca Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu poinformowała o incydencie z udziałem 71-letniego mężczyzny, który groził nożem pracownikom tamtejszego szpitala. Ustalono, że był on pacjentem, któremu zwrócono uwagę na nieodpowiednie zachowanie. Wówczas wyjął nóż i zaczął grozić lekarzom oraz pielęgniarkom. Mężczyzna został zatrzymany. Przedstawiono mu zarzuty kierowania gróźb karalnych pod adresem personelu medycznego. Objęto go nadzorem policyjnym.
